İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Yürüyüşe devam! Trabzonspor

Yürüyüşe devam! Trabzonspor

Yürüyüşe devam! Trabzonspor

Dün Akşam saha içine baktığımızda dersine çok iyi çalışmış bir Gençlerbirliği ve oyun görüşünde sınıfta kalan bir Ersun Yanal izledik. Trabzonspor’un kısa paslı oyununu kalabalık ortasaha ve 5’li defansla bloke eden Gençlerbirliği oyunu tamamen kitleyip boş alan bırakmadı. Ancak 5’li defans’ta arkaya atılan toplarda Rodellega etkili pozisyonlar buldu ama nafile.. ErsunYanal’ın kazanan takımı bozmama durumu Kendi sahasında en işine yarayan Castillo’yu İlk 11’de almayarak bir hataya dönüştü. Çünkü Kanatlara oyunu açıp ortasahayı rahatlatmak gerekirken Trabzonspor Ortasahada sıkıştı kaldı.

Okay’ın sakatlanmasıyla Ortasaha hakimiyetinin %65’ini kaybetti. Trabzonspor, Ersun Yanal Okay-Castillo zorunlu değişikliğini yaptı ancak, yanlış bir tercih oldu. Çünkü oyun okuma becerisi olan ve top tutan Yusuf Yazıcı’nın etkinliği gitti. Olcay-Yusuf-Castillo bağlantıları koptu. Her şeye rağmen bu beraberlikte bile Trabzonspor bize şunu gösterdi Geniş Rotasyonla seneye bu takım çok can yakar, Yürüyüşüne devam eder ve Sabırla o yapılanma gelecek yıllara umut aşısı olur. Trabzonspor ve onurlu vefalı karakteri dün bize tekrar o gurur tablosunu gösterdi.

Şehit Kaymakamımız M. Fatih Safitürk’ün Mardinli Çocuklara Trabzonspor’un maçını izletme hayali gerçek oldu ve hepimizin gözleri yaşardı. Teşekkürler Trabzonspor..

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TRABZONSPOR RUHU ADMİNİ facebook.com/Trabzonspor61Ruhu

Yorum Yap