1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Youtube, Ücretli Müzik Uygulaması Çıkarmayı Düşünüyor!

Youtube, Ücretli Müzik Uygulaması Çıkarmayı Düşünüyor!

Youtube, Ücretli Müzik Uygulaması Çıkarmayı Düşünüyor!
1

Youtube tarafında son zamanlarda hareketli günler yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde bünyesine hikaye özelliği ekleyen Youtube bu sefer bir müzik uygulaması düşünüyor. Bu müzik uygulamasının Apple Music ve Spotify uygulamalarına rakip olacağı tahmin ediliyor.

 

Youtube‘un gelecek yılın Mart ayında paralı müzik hizmetini tanıtmayı planladığı söyleniyor. Bu, google‘ın rakipleri olan Spotify ve Apple‘ı yakalamak için üçüncü denemesi olacak. Yeni hizmet, YouTube’dan daha fazla gelir elde etmeye çalışan kayıt endüstrisi yöneticilerini rahatlatmaya yardımcı olabilir. İsmini belirtmek istemeyen kaynaklara göre dünyanın üç önemli plak şirketi arasında yer alan Warner Music Group şimdiden anlaşmayı imzaladı. YouTube ayrıca bu üç plak şirketinden diğer ikisi olan Sony Music Entertainment ve Universal Music Group ile de anlaşma sağlamak için görüşüyor.

Spotify ve Apple Music’in sunduğu ücretli hizmetler müzik piyasasının 20 yıllık gerilemesinin ardından yeniden iyileşmesine katkı sağladı. Yine de, önemli plak şirketleri, insanların müzik dinlemek için siteyi ne kadar kullandığını göz önünde bulundurarak YouTube’un da büyümeye katkısının önemli olacağını söylüyor.

Müzik, YouTube’da en popüler kategorilerden birisi ve bir ayda milyarlarca kullanıcının ilgisini çekiyor. Google, müzik dinleme hizmeti Google Play Music’i 2011 yılında tanıtmıştı. YouTube Music Key de 2014 yılında çıkmış ve abonelere reklamsız müzik videosu dinleme hizmeti sunmuştu ve ardından 2016‘da YouTube Red çıkmış ve tüm videoları reklamsız izleme imkanı vermişti. Bu girişimlerden pek fayda bulamayan YouTube, yeni bir denemeye daha imza atacak.

Yorum Yap

Yorum Yap