İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Youtube, Las Vegas’daki Olaylar Nedeniyle Arama Algoritmasını Değiştirdi

Youtube, Las Vegas’daki Olaylar Nedeniyle Arama Algoritmasını Değiştirdi

Youtube, Las Vegas’daki Olaylar Nedeniyle Arama Algoritmasını Değiştirdi

YouTube, Las Vegas’taki şiddetli saldırıların yanlış bilgilendirme, nefret dolu içeriğin ve sitede binlerce konu ile alakalı video görünmesinin ardından, arama algoritmalarını daha güvenilir kaynaklara dönüştürmek için değiştirdiğini bildirdi.

 

Geçtiğimiz günlerde Las Vegas’da yaşanan terör olaylarının ardından, Youtube’da konu ile alakalı binlerce video yayınlandı. Bu videoların çoğu yanlış ve nefret içerikli video olduğu için, Youtube arama motoru algoritmasını değiştirdi.

“Las Vegas Shotting” aramasında gösterilen beşinci sonucun Salı günü yapılan rapora göre, birden fazla saldırganın olduğunu gösteriyordu. Fakat Yetkililer hemen ardından saldırıda sadece bir tane saldırgan olduğunu doğrulamıştı.”

Bunun yanında “Proof Las Vegas Shooting Was a FALSE FLAG attack—Shooter on 4th Floor” diğer video gibi yanlış bilgiler içeriyordu. 27 Saat’de 1 Milyon görüntülenme alan video Çarşamba günü, Youtube tarafından kaldırıldı.
Youtube aşina bir kaynak, Video barındırma sitesi Youtube’un eleştirilere tepki olarak planlanan değişikliklerin arama motoru algoritmasını daha güvenlik hale getirilmesinin olduğu açıklandı. Youtube Çarşamba gününden itibaren arama sonuçların da daha güvenilir kaynaklar göstermeye başladı. Fakat bu güvenilir kaynakların neye göre seçildiği henüz açıklamayan platform, “İş habere geldiğinde, binlerce haber yayıncısından değişik görüş açılarına sahibiz” söyleminde bulundu.

Yanlış bilgiler içeren videoyu “En İyi Haberler” bölümüne koyan Youtube, bu olay sonucunda özür diledi.

Yorum Yap

Yorum Yap