İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. “YIPRATMA” DURSUN ÖZBEK

“YIPRATMA” DURSUN ÖZBEK

“YIPRATMA” DURSUN ÖZBEK
9

Üst üste alınan kötü sonuçlar ile birlikte Galatasaray camiasında bir kaos oluştu.Bu kaostan ilk nasibini alan kişi ise Igor Tudor oldu.Igor Tudor’un gönderilmesinden sonra sürpriz bir karar daha çıktı.Bu kararda Dursun Özbek ve yönetiminin seçime gitmesi kararı oldu.

Seçim kararını ilk duyduğumda aslında çok geç alınmış bir karar olduğunu düşündüm.Çünkü üç yıl içerisinde bütün branşlarda alınan kötü sonuçların cezasının daha erken olması gerekiyordu. En azından geç oldu ama güç olmadı düşüncesi ile fazla sorgulamadım fakat Galatasaray başkanı Dursun Özbek’in bugün yapmış olduğu açıklamaları görünce planının 3 yıl daha Galatasaray’a zarar vermek olduğunu gördüm.Şimdi neden bu düşünceye ulaştığımı sebepleri ile açıklayacağım…

Birinci ve en büyük sebebi gerek sportif gerek mali açıdan Galatasaray’a zarar vermesi oldu.Geldiği tarihten bu yana üç yıl geçti fakat Galatasaray’ın kazanmış olduğu görülebilir bir başarı ortada yok.Aksine tarihin en kötü sonuçları alınmış.Bunun dışında Riva ve Florya’yı satmasına rağmen borçların hala yükseldiğini görüyoruz.

İkinci sebebi taraftarla arası hiçbir zaman iyi olmadı.Geldiği günden itibaren Galatasaray taraftarları tabiri caizse Dursun Özbek’ten nefret ediyor.Taraftarları bile kendisiyle dalga geçti.

Üçüncü sebebi takıma hangi hoca gelirse gelsin o hocayla yaşanan kaostan kurtulamadı.3 yılda 4 tane teknik direktör değiştirdi ve her biriyle kaos ortamına girdi.Bu teknik direktörleri de günü kurtarmak için getirmek zorunda kaldı.Yani bu teknik direktörleri takımın başına getirirken hiçbir zaman uzun vadeli plan yapmadı.Taraftar istedi getirdi veya taraftar istemedi gönderdi.

Dördüncü sebebi ise bugün yapmış olduğu basın toplantısı ile aklındaki tek düşüncenin koltuk sevdası olduğunu göstermesi oldu.Bu konuyu biraz daha açacağım.Yaşanan krizden sonra Tudor’un gönderilmesi ile birlikte takımda bir lider boşluğu oluştu.Bunun nasıl doldurulacağı ve devre arası transferlerinin nasıl yapılacağı konusu da gündeme geldi.Bir de başkanın yeniden seçime gitmesi ile birlikte durum iyice içinden çıkılamaz bir hal aldı.Çünkü seçim 20 Ocak tarihinde yapılacak.Bu tarihte transferler nasıl olacak,takımın başında kim olacak gibi sorular daha da önem kazandı.Fatih Terim’in de boşta olmasıyla birlikte tüm camia neredeyse bu konuya odaklandı fakat başkan Dursun Özbek’in gündemi kesinlikle bu değildi.Kendisine sorulan sorulara hiçbir şekilde net cevap vermemesi ve konuştuğu tek konunun başkanlık olması Galatasaray’a zarar veriyor.Kendisine sorulan her soru için Galatasaray’ı yıpratmayın dedi.İşine gelmeyen her soru için yönetimin arkasında durun,yıpratmayın dedi.

Başkanlık seçimini erkene alma nedeninin bile kendini tekrar seçtirebilmek için bir plan olduğunu düşünüyorum.Çünkü alınan bu kötü sonuçlarla birlikte başkana duyulan öfke tekrardan kendisini göstermeye başladı.Bu yüzden Dursun Özbek’te mayısta şampiyon yapamazsam seçilmem düşüncesi ile seçimi erken tarihe aldı.Bugün de gündemini hep başkan olmak üzerine kurguladı.Ben de bu yüzden kendisine “Galatasaray’ı Yıpratma Git” diyorum.

Burada bir not da Divan Kurulu üyelerine bırakmak istiyorum.Bunca yaşanan olaylardan ve başarısızlıktan sonra hala Dursun Özbek başkan seçiliyorsa o zaman derim ki:

Vah Galatasaray’ın haline…

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mersinliyim ve Mersin\'de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğum için şuan Istanbul\'dayım. Spor benim hayatım sadece Türkiye\'de değil Dünyadaki spor gelişmeleriyle de yakından ilgileniyorum.

Yorum Yap