1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Yılbaşı Gecesi WhatsApp Çöktü!

Yılbaşı Gecesi WhatsApp Çöktü!

Yılbaşı Gecesi WhatsApp Çöktü!

WhatsApp yılbaşı gecesi küresel kesintiye uğramasıyla birlikte bir açıklama yapmayarak adeta bir hayal kırıklılığı yarattı.

 

Daha öncelerden de genel merkezli bazı problemlerden dolayı Whatsapp dünyadaki birçok kullanıcısına hizmet verememiş ve küresel bir çöküntü yaşamıştı. Bunun asıl sebepleri ise pek fazla açıklanmamıştı. Geçtiğimiz gün yani yılbaşında insanlar çok yoğun bir şekilde sesli, görüntülü ve metin mesajlaşması için WhatsApp’ı kullanıyorken yılbaşına saatler kala çöküntü yaşadı ve uzun bir süre hizmet veremedi. Bunun henüz neden kaynaklandığı ise ne Facebook ne de WhatsApp çalışanları tarafından açıklanmış değil.

İnsanlar o an başka bir mesajlaşma platformuna geçiş yaptı ve yılbaşı gecesi en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger olduğu öğrenildi. WhatsApp’ın çöküşü ayrıca Twitter’da da en çok konuşulanlar arasına girdi ve kullanıcılar burada şikayetlerini dile getirdiler.
Down Detector’a göre, kullanıcıların yüzde 54’ünden fazlası bir bağlantı sorunu yaşadı ve buna şahit oldular.

Şikayetlerin büyük bir çoğunluğu ise mesajların gelmemesi ve gitmemesi üzerineydi. Ekranda ise sürekli olarak “Bağlanıyor” ibaresi yazıyordu ve bu da WhatsApp’ın erişilebilir olmadığını göstermekteydi. Avrupa’dan bir çok ülkenin yanı sıra Asya ve Güney Amerika’da da kesintiler yaşandı.

Yorum Yap

Yorum Yap