1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Yeni Ölümcül Sentetik Uyuşturucu: Flakka

Yeni Ölümcül Sentetik Uyuşturucu: Flakka

Yeni Ölümcül Sentetik Uyuşturucu: Flakka

Son yüzyılda Dünya geçmiş yılların aksine, bugün çok hızlı gelişiyor. Bu gelişme teknoloji, gıda, tekstil vb. gibi legal alanların dışında; malesef ki illegal konularda da kendisini gösteriyor.

 

Dünyanın bu hızlı dönüşüne adapte olamayan insanlar hergün bir yeni bağımlılıkla hayatlarını mahvetmeye devam ediyorlar. Zehir tüccarları da bu ortamı fırsat bilip yeni bir uyuşturucu ürettiler ve ABD uzerinden piyasaya sürdüler. Peki bu uyuşturucu nedir?

Daha Dünya’da ve Türkiye’de sentetik uyuşturucu olan bonzainin önü alınamamışken ortaya çıkan bu uyuşturucuya “Flakka” deniliyor.

 

Flakka, kullanan insanların zombi gibi davranışlar sergileyip hareketler yapması ve bununla ilgili videoların sosyal medyada dolanmasıyla son günlerde dikkat çekti.

Rusya’da üretilen bu zehir, uzmanların açıklamasına göre kullanıldığı anda beyinde kalıcı hasarlara sebep oluyor ve sonunda öldürüyor. Beyni uyuşturduğu için bağımlı sergilediği hareketleri anlayamayıp sağa sola savurgan hareketler yapıp, insanlara saldırıyor. Ve bu sebeple zombi benzetmesi yapılıyor.

Bunun için tüm gençleri dikkatli olmaya davet ediyoruz. Bir tatmayla tüm hayatlarını alt üst edebilirler.

 

Yorum Yap

Yorum Yap