İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Yenemiyorsan Yenilme!

Yenemiyorsan Yenilme!

Yenemiyorsan Yenilme!

Futbolda genel bir kural vardır; Yenemiyorsan Yenilme. Aslında Trabzonspor-Başakşehir Maçında her şey Trabzonsporun istediği gibi başladı. 65. dakikaya kadar oyunu domino eden rakibine top göstermeyen bir Trabzonspor vardı. Başakşehirin o bildiğimiz Emre-Visca bağlantılarını çökertti. Durica Ve Okayın olmayışını o dakikaya kadar hissetmediler. Ancak 65 de Mahmutun oyuna girmesiyle Ortasaha da Bero-Onazi hakimiyeti Emre –Mahmut hakimiyetine bıraktı kendisini. Bir an da maç Trabzonsporun kalesinde oynanmaya başladı. Ortasahada oyun kurulamayınca, ilerde doğal olarak atak yapamadı o dakikadan sonra Trabzonspor.

Biz Tam ortasaha güçlenmesini beklerken bir anda Hugo’yu oyuna aldıran ‘Taraftarlar’ zamansız bir hareket yaptılar. Orada Bero-Abdulkadir, Damdoy – Rodellega değişikliği aynı anda olsa idi işte o zaman Trabzonspor oyundan kopmazdı. Zaten Rodellega oyuna girdikten sonra topun yüzünü göremedi bundan dolayı. Başakşehir bastırdı ama oda golü bulamadı, ancak iki takımda Yenemiyorsan yenilme taktiği ile oynadı. Risk almadılar ve top kontrolünü kendi elinde tutup geride açıkbırakmadılar.

Ersun Yanalın maçtan önce bizim için takım olma ve prestij maço söylemi aslında Trabzonspor’un Avrupa hedefi olmadığını Önümüzdeki sezon yapılanmasını yaptığını gözler önüne serdi. Ve 65. Dakikaya kadar Trabzonspor bu sene ligi domino eden takımını resmen sahadan sildi. Ancak yinede bu takım için Olcay, Bero, Damdoy yetersizliği bu bölgelere takviyelerin şart olduğunu bizlere gösterdi. Okayın yokluğunu her seferinde çok hisseden Trabzonspor bu bölgeyede gelecek sezon için iyi bir Transfer yapması gerekli. Nitekim Kadro istikrarı, hoca istikrarı, kaliteli ayaklarla 50. Yılda bu takımı İlk 2 de görmek hiçde imkansız değil..

 

-ÜMIT KARAŞ

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TRABZONSPOR RUHU ADMİNİ facebook.com/Trabzonspor61Ruhu

Yorum Yap