İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Yazıklar olsun…

Yazıklar olsun…

Yazıklar olsun…
1

İlk maçı 2-0 kaybeden Galatasaray ikinci maçta turu geçemeyeceğinin sinyallerini vermişti fakat Galatasaray’ın değerinin Ostersunds’dan çok daha iyi olması sebebiyle hatta kıyaslanamayacak derecede fark olmasından ötürü turu geçme ihtimali düşünülüyordu.Aslında takımın ilk maçtaki durumunu da düşününce maçı izlemek içimden gelmiyordu.Galatasaray taraftarlarının tura inanarak takımına sahip çıkması beni etkilediği için maçı izlemeye karar verdim.İzlediğimde de sonuç bende hayal kırıklığı yarattı.Taraftarın hem yönetimi hem de teknik direktörü istememesine rağmen verdiği desteğin karşılığı bu olmamalıydı.

Maça gelirsek şunu rahatlıkla söyleyebilirim Galatasaray takımı üretkenlikten çok uzak bir takım.Turu geçmesi için gol bulması gereken takımın pozisyona girmekte zorluk çekmesinin başka açıklaması olamaz.Bu üretken olamamasının sebebi ise kanatlardaki ve orta sahadaki oyuncuların yetersizliğinden kaynaklanıyor.Galatasaray’ın acilen üretkenlik sorununa çözüm bulması gerekir.Eğer çözüm üretemezse ligde gol bulmakta çok zorlanır.Bunun haricinde maç içinde Ahmet Çalık’ın yaptığı hata affedilemez bir hataydı.Galatasaray için çok önemli bir zamanda defansta yaptığı o hata turun gitmesini kolaylaştırdı.Carole,Selçuk,Tolga,Yasin,Sinan,Linnes gibi oyuncuların Galatasaray seviyesini kaldırmadığını düşünüyorum.Bu oyuncularla en kısa zamanda yolların ayrılması gerekiyor.Zaten taraftarların nefret ettiği hangi oyuncular başarılı olmuş ki sen takımında bunları tutuyorsun.Yönetim bu konuda çok başarısız.Transferleri yaptılar tamam ama sen en sıkıntılı bölgelere tranferleri daha yapmamışsın.Elindeki iyi oyuncuları gönderdin ve yerine oyuncular aldın.Örneğin Sneijder gitti Belhanda geldi ya da Podolski gitti Gomis geldi.Bu transferlere bakınca sorunlu bölgeleri çözmedikleri anlaşılıyor.Gelelim hocaya.Galatasaray takımının hocasının yaptığı açıklamada çekebileceğimiz en zor kurayı çektik diyor fakat kura çekilmeden önce takımın adını bile duymamıştı.Östersunds diye bir takıma elenmenin hiçbir açıklaması olamaz.Takımın başına geldiğinden beri takım hiçbir şekilde ilerleme kaydedemedi hatta aksine geriledi. Oyun planı yok,saha içinde gördüğümüz bir taktik yok.Takım rastgele kafasına göre oynuyor.Bu olayda tabi sadece hocayı da suçlamıyorum.Yönetiminden,hocasından,oyuncusuna kadar herkes suçlu.Bu takıma elenmede kimin emeği varsa hepsiyle yolların ayrılması gerekiyor. Galatasaray takımından istifa etmekte bir hizmettir.

Bundan sonrası için konuşmak gerekirse Galatasaray’ın çok yol katetmesi gerektiğini söyleyebilirim. Galatasaray’ın öncelikle kaliteli bir başkana ihtiyacı var. İyi bir hocaya ihtiyacı var.Bir de futboldan anlayan oyunculara ihtiyacı var. Gerekli transferler yapılmazsa Galatasaray’ın gelecek sene için hiçbir şekilde iddası olmaz. Bu transferleri saymak gerekirse sol bek,2 tane ortasaha,2 kanat oyuncusu olmazsa olmaz. Bunun dışında ben bir forvet, bir yedek kaleci, bir tane de bek oynayabilen stopere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Sonuç olarak bu yenilginin bedelinin olması gerekiyor. Zarar veren kim varsa cezasını almalıdır. Taraftarın desteğine puanım tamdır.O yüzden taraftarlar hariç herkese yazıklar olsun!

 

 

 

 

 

Ali Oğuzhan Uyar tarafından yazıldı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mersinliyim ve Mersin\'de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğum için şuan Istanbul\'dayım. Spor benim hayatım sadece Türkiye\'de değil Dünyadaki spor gelişmeleriyle de yakından ilgileniyorum.

Yorum Yap