İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gezi
  3. Yalova’da Açılan Hapis Konseptli Kafeye Gençlerden Yoğun İlgi!

Yalova’da Açılan Hapis Konseptli Kafeye Gençlerden Yoğun İlgi!

Yalova’da Açılan Hapis Konseptli Kafeye Gençlerden Yoğun İlgi!

Türkiye’de alışılmışın dışında farklı konseptlerde mağazalar, kafeler görmek yok denilecek kadar az. Fakat geçtiğimiz aylarda Yalova’da alışılmışın dışında bir konsept ile açılan kafe hizmete başladı.

İlk bakışta normal bir kafe olarak görünse de içerideki işleyiş görünenden oldukça farklı. Çünkü burada müşteriler mahkum, garsonlar gardiyan.

 

Haft Coffee isimli mekan geçtiğimiz ay Yalova’da açıldı ve gençlerin gözdesi oldu.

 

 

 

Mekanda çekilen fotoğraflar sosyal medyada da paylaşılınca kafenin popülaritesi de arttı.

 

 

 

İşletme, kısa sürede ilk franchising’i Bursa Görükle’ye verdi.

 

 

 

‘Kahveden çok duygu ve bir hikâye satma peşindeyiz.’

Konseptle ilgili bilgi veren işletme ortağı Canhür Aktuğlu, “Haft, kelime anlamı olarak ‘tutuklu’ demek. Almanca kökenli bir kelimedir. Bizim buradaki hikâyemiz de bunun üzerine kuruludur. Kahve satıyoruz fakat kahveden daha çok duygu, daha çok bir hikâye satma peşindeyiz. Bunu da kısa sürede çok iyi bir şekilde gerçekleştirdiğimize inanıyorum.” dedi.

 

 

 

Aktuğlu amaçlarının aynı zamanda özgürlük arayan herkes için yeni bir kaçış noktası yaratmak olduğunu belirtiyor.

İnsanlara birkaç saatliğine de olsa kendisini özgür hissedebilecekleri bir ortam yaratma amacı içersinde olduklarını söyleyen Aktuğlu, “Bir marka yaratmak amacıyla yola çıktık. Bu markamız, özgürlüklerimizin her gün giderek kısıtlandığı, hayallerimizin küçüldüğü, fikirlerimizin zihinlerimize hapsolmak zorunda kaldığı bir dünyada doğdu. Amacımız, cinsiyet ayrımı yapmadan, özgürlük arayan herkes için yeni bir kaçış noktası olmak. İnsanlara birkaç saatliğine de olsa kendisini özgür hissedebilecekleri bir alan sağlamak. Bizim için en büyük özgürlük, istediğin an bir fincan kahve eşliğinde sevdiklerinle vakit geçirebilmektir” dedi.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap