İnternet & Sosyal Medya

Yahoo Nedir?

Yahoo, 2 Mart 1995 tarihinde David Filo ve Jerry Yang’ın kurduğu bir portaldır. Kuruluş zamanlarında tıpkı google gibi arama motoru hizmeti vermesine rağmen zamanla diğer arama motorlarının gerisinde kalmış ve e-posta, anında mesajlaşma gibi hizmetler sunmaya başlayan Yahoo günümüzde hala bu amaç için kullanılmakta.

 

Yahoo Kullanımı

Yahoo genelde 30-50 yaş arasında insanlar tarafından kullanılırken, yeni neslin Yahoo’dan haberi dahi yok. Tabi ki bunun nedenini bir çoğumuz bilebiliriz. “Çağın Gerisinde Kalmak” evet asıl neden bu. Çünkü her ne konuda iş yapıyorsanız yapın, sizin bölümünüzde yeni firmalar çıktığı zaman dikkat dağınıklına sebep olacaktır. Eğer yeni firmalar işini sizden iyi yaparlarsa, kaliteniz düşecek rakibiniz güçlenecektir. Bir çok firmayı batışa götüren neden de budur. Kendine bir şey katmaması.

Şuan da dünya website sıralamasında 6. sırada olan Yahoo uzun bir süredir aynı konumda. İlerleme gösteremiyor hatta geri düşüyor. Aslında kendi içinde Ocak 2017 den beri yükselişe geçen Yahoo, asla sıralamada yükselemiyor.

Bunun en önemli nedeni hali hazırda bu işi daha iyi yapan şirketler ile aynı kategoride iş yapması. Kısaca mail, messenger. Mail dediğimizde aklımıza google’ın sağladığı G-Mail ve Windows’un sağladığı Hotmail geliyor. Tabiki Messenger’ında kralı belli, WhatsApp ve ondan sonra Facebook Messenger geliyor.

Her kategorinin bir kralı var ne yapsın Yahoo dediğinizi duyar gibiyim. Sanırım Yahoo yöneticileride ne yapacaklarını şaşırdılar ve Yahoo’yu satmaya karar verdiler. 9 Haziran 2017 Tarihinde telefon ve internet komunikasyon sağlayılarından olan Verizon’a satıldı.

Etiketler

SERHAT KÖSE

21 yaşında, yıllardır işin içerisinde olan, araştırmayı ve araştırmaları yazıya aktarmayı seven birisi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitede gezinmeden önce reklam engelleyicisini kapatın, sitemizde bulunan reklamlar sizi rahatsız etmez.