İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Windows XP’de Yer Alan Efsane Duvar Kağıdın Arkasındaki Fotoğrafçıdan 3 Yeni Duvar Kağıdı!

Windows XP’de Yer Alan Efsane Duvar Kağıdın Arkasındaki Fotoğrafçıdan 3 Yeni Duvar Kağıdı!

Windows XP’de Yer Alan Efsane Duvar Kağıdın Arkasındaki Fotoğrafçıdan 3 Yeni Duvar Kağıdı!

Fotoğrafçı Bliss’in çektiği, Windows XP’de varsayılan duvar kağıdı olarak kullanılan fotoğraf dünyanın en çok görülen fotoğrafı olarak kabul edilmektedir.

Bu ikonik fotoğrafın arkasındaki fotoğrafçı, şimdi de akıllı telefonlar için üç yeni duvar kağıdı yayınladı.

Charles O’Rear’ın 1996 yılında çektiği efsane fotoğraf Bliss’in ardından tam tamına 21 yıl geçti. Geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden Lufthansa, ünlü fotoğrafçıya “geleceğin duvar kağıtları”nı çekme görevi verdi.

 


New Angles of America isimli proje kapsamında O’Rear 3 yeni fotoğraf daha çekti. Bu fotoğrafların daha farklı bir yanı var. Bu sefer fotoğraflar bilgisayar değil, telefonlara özel olarak çekildi. O’Rear, “Yetmiş altı yıldır yaşıyorum ve Microsoft Bliss fotoğrafının hayatım için ne kadar önemli olduğunu fark ettim. Tarihte en çok görüntülenen fotoğrafın fotoğrafçısı olarak, şöhretin her anını beğeniyorum” dedi.


“Aynı şekilde Lufthansa için akıllı telefonlara ‘Bliss’ fotoğrafı gibi bir proje hazırlamaktan dolayı çok mutluyum; böylece diğer güzel yerlere ilişkin görüşlerim milyonlarca insanın zevkiyle paylaşılabilecek. Sonuçta, akıllı telefonlar dünyanın yeni ve ilginç fotoğraflarını görmesi için birincil yer halini aldı. Bunun bir parçası olduğum için çok mutluyum” diyen efsane fotoğrafçı, akıllı telefonlarımızı süsleyecek 3 yeni fotoğraf paylaştı.

 

 

White Pocket (Arizona)

 

 

Maroon Bells (Colorado)

 

 

Peek-A-Boo Slot (Utah)

 

 

Fotoğrafları telefonunuza kaydetmek için resmin üstüne basılı tutup kaydet seçeneğine dokunmanız yeterli ! 🙂

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap