Mobil

WhatsApp’ta Mesajları İstediğiniz Zaman Gönderin!

Whatsapp,  dünyanın dört bir yanında en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır.

Facebook’a ait olan WhatsApp, dünyanın dört bir yanında kullanılan 1.2 milyar’dan fazla kullanıcıya sahiptir.

WhatsApp’da anlık ileti göndermek, bir metin, video veya fotoğraf göndermek sıradan işlemlerdir. Ancak bu mesajları, belirli bir zamanda birine ulaşacakları şekilde planlayarak bu deneyimi daha da keyifli hale getirebilirsiniz.

Belli bir zamanda birine birşeyler hatırlatmanız gerekebilir, veya arkadaşınızın yarın doğum günü olması ve gece yarısı ona tatlı bir doğum günü mesajı gönderen ilk kişi olmayı hedefliyorsunuzdur. Artık bunun gibi mesajları göndermek için gece 12.00’a kadar beklemeniz gerekmiyor. Yalnızca yeni güncelleme ile mesajı planlamanız yeterli olacaktır.

 

Peki bu mesajları nasıl planlayabiliriz?

Uygulamada mesajları planlamak için, üçüncü taraf uygulamasına ihtiyacınız olacaktır. Bunların birçoğu Google Play Store’da bulunur. Ancak bu uygulamaların kapsamlı sürümlerini keyfini çıkarabilmeniz için birkaç dolar ödemeniz gerekebilir. Google Play Store’da, sadece birkaç uygulama verecek olursam, Whatsap için Zamanlayıcı, Whatsap Message Scheduler uygulamalardan birini kullanabilirsiniz.

Ücretsiz olarak önerebileceğim uygulamalardan birisi Scheduler for WhatsApp uygulaması:

Bu uygulamayı kurduktan sonra yapacağınız işlemler çok basit. Ayarlar > Erişilebilirlik > Whatsapp Zamanlayıcı’ya gidin ve mesajını planlayın.

Uygulama aynı zamanda, mesajın otomatik olarak gönderilmesini istediğiniz sıklığı seçme ve sonunda mesajı kendisine ekleme olanağı sağlar. İletinin yalnızca bir kez, günlük olarak veya haftalık olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu ayarların hepsiyle birlikte bittiğinde ve gönderilecek mesaj taslağı hazırlandığında, ekranın üst ucundaki “Oluştur” sekmesine bastığınızda mesajınız öngörülen şekilde planlanacaktır.

 

 

Mesajın planlanan zamanda gönderilebilmesi için ekranı kilitli tutmamanız gerekiyor. Telefonunuzda desen, pın veya parmak izi kilidini mesaj planlayıcısını yaptıktan sonra kaldırın.

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı