1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. WhatsApp Web Kullanımı

WhatsApp Web Kullanımı

WhatsApp Web Kullanımı

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için Ocak 2009 tarihinde kullanıcılara sunuldu.
2009’dan buyana 1.4 Milyar kullanıcıya hizmet veren uygulama her gün ortalama olarak 1 milyar kişi tarafından kullanılıyor. Kullanıcılar birbirlerine bir günde 55 Milyar mesaj, 4.5 milyar fotoğraf, 1 milyar video gönderiyorlar.

Kısa zamanda popüler olan WhatsApp’ın başarısına kimse tesadüf diyemez. WhatsApp’ın gelişmesinde birkaç önemli neden vardı. Sınırsız olarak mesajlaşma, resim ve video gönderme gibi özellikleri olan WhatsApp ilk çıktığı zamanlarda çok konuşulmuştu. Dünyada 3. Sırada Olan WebSitesinin Kurucusu Olan Mark Zuckerberg’inde ilgisini çekti tabiki. 2014 yılının başlarına doğru 19 Milyar Dolar karşılığında WhatsApp, Facebook’a satıldı.

WhatsApp günde 1 Milyar kişi tarafından kullanılmasına rağmen uygulamada hiçbir şekilde reklam satılmamaktadır. E haliyle bütün kullanıcıların ilgi odağı haline gelen WhatsApp kendisini her geçen gün geliştirdi. Fakat WhatsApp’ın bu kadar büyük bir altyapının gereksinimlerini hangi parayla ödediği hala merak konusu.

 

Gelelim WhatApp Web’i nasıl kullanacağımıza. Öncelikle  https://web.whatsapp.com  adresine gidiyoruz. Daha sonra ekrana çıkan QR kodu telefonumuzdaki Uygulamaya girip. WhatsApp Web bölümüne girip okutuyoruz. Daha sonra bizim yapmamız gereken hiç bir şey kalmıyor. Otomatik olarak bağlantı kuruluyor. Akıllı telefonunuz aynı ağa bağlı kaldığı sürece bağlantı kesilmeden kullanım sağlayabiliyorsunuz.

Yorum Yap

Yorum Yap