İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. WhatsApp’ın Bilinmeyen Özellikleri

WhatsApp’ın Bilinmeyen Özellikleri

WhatsApp’ın Bilinmeyen Özellikleri

Dünyanın dört bir yanından kullanılan en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp günde 1 milyar kullanıcıya ulaşıyor. Normal yaşantının bir haline gelen WhatsApp’a her güncelleme sonrası yeni bir özellik ilave oluyor.

Her geçen gün uygulamanın basit ve esnek hale getirmeye çalışan ekip güvenliğe oldukça önem veriyor. Peki bu kadar güvenlik önlemine rağmen WhatsApp mesajlarınızı başka biri okuyabilir mi? detaylar yazımızda..

 

WhatsApp Web İle Mesajlarınıza Ulaşılabilir

Bilgisayar üzerinden kullanımı bilmeyenler için; Uygulama menüsünden WhatsApp Web‘e dokunduğunuzda uygulama sizden web.whatsapp.com’a girerek QR kodunu taramanızı ister. Bu yol ile WhatsApp’ı bilgisayar üzerinden kullanabilirsiniz.

Sizin WhatsApp Web‘i kullanmanız ile bazı kişiler PC’den WhatsApp‘ınıza girerek mesajlarınıza ulaşabilir. Telefonunuzdan başka bir bilgisayar ile QR kod okutarak sizin WhatsApp’ınıza ulaşılması mümkün. Bunu kontrol etmek isterseniz Ayarlar > WhatsApp Web > Giriş yapılan bilgisayarları kontrol ederek tanımadığınız bir cihaz varsa kaldırabilirsiniz.

 

 

Sizi Engelleyen Kişiye Ulaşmak Mümkün

WhatsApp’ta sizi engelleyen bir kişiye ulaşma şansınız mevcut. Engeli hali hazırda hesabınızı silip yeni bir hesap açarak kaldırabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp’da grup sohbetlerinde engelleme bulunmuyor. Bunu açacak olursak, engellediğiniz kişi sizin gruplarda attığınız mesajları görebilir ve cevap verebilir.

 

 

Gönderdiğiniz Mesajları Kalın Hale Getirmek

WhatsApp’ta gönderdiğiniz mesajların “kalın” görünmesini isterseniz bunu çok basit bir işlem ile gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken attığınız mesajın başına ve sonuna ‘*’ simgesini getirmek. Örnek: *YOUNGCORNERS* Eğik yazmak isterseniz de: _YOUNGCORNERS_

 

 

Grup Kurmadan Grup Mesajı Yayınlamak

Eğer bir takım kişilere aynı mesajı göndermek için grup kurmanıza gerek yok. Basit bir işlem sonucu birkaç kişiye aynı mesajı atabilirsiniz. Mesajı oluşturmak için Sohbetler > Menü > Yeni yayın seçeneğine gidin ve “+” tuşuna basarak mesajı göndermek istediğiniz kişileri seçin. Mesajınız seçtiğiniz her kişiye gönderilir ve cevaplar sadece size gelir.

 

 

WhatsApp’da Engellendiğinizi Anlamak

Bilinen çözüm yolu tek tik olayı… fakat engellendiğinizi anlamak için bu çözüm tam olarak bir anlam ifade etmiyor. Çünkü karşı tarafa gerçekten ulaşamadığınızda mesajınız tek tik olur. Pekala, Engellendiğinizi anlamanın yüzde yüz bir yolu var. Fazla uzatmadan bu çözüm yolunu da belirtelim! Grup kurmak istediğinizde engellediğini düşündüğünüz kişi gruba eklenmiyorsa geçmiş olsun 🙂 engellendiniz demektir.

 

 

Sohbet Sırasında Gönderilen Her Medyanın Otomatik Olarak Cihazınızda Yer Edinmesi

WhatsApp’ta mesajlaşma sırasında ve özellikle grup sohbetlerinde karşı tarafın size gönderdiği her mesaj cihazınızın otomatik olarak hafızasında yer alır. Bu bazı telefonlar için önemli bir hafıza sorunu olmakta. Bunun için yapılacak işlem oldukça kolay. Ayarlar bölümüne girerek ‘ortam otomatik kaydetme’yi kapatarak her medyanın siz indirmediğiniz sürece telefonunuzun hafızasında yer almaz. İOS için de; Ayarlar > Veri ve Depolama Kullanımı > Medya adımlarını takip edin.

 

 

Sesli Mesajları Ahizeden Dinleme

Her hangi bir sohbet sırasında sesli mesaj alabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz ortam sesli mesajı dinlemeye müsait değilse bu bazen zor olabilir. Fakat dert etmeye gerek yok. WhatsApp kullanıcıların yarısından çoğu bu özellikten müzdarip. Sesli Mesajı telefonunuzun ahizesinden dinlerseniz mesajı sadece siz duyarsınız. Mesajı oynatın ve telefonunuzu direk kulağınıza götürün.

 

 

Önemli Mesajlara Hızlı Bir Şekilde Ulaşmak

Ara sıra bazı mesajları dakikalarca arayabilirsiniz. Bunun için zamanızı boşa harcamayın. Önemli gördüğünüz mesajları seçin ve yıldız ile işaretleyin. (Ekranın üst kısmında bulunan yıldız ikonu) Artık bu mesaja ana menüde bulunan “Yıldızlı Mesajlar” ile hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

 

 

Ses Kaydını Bas Kaydet Yapın

WhatsApp’da sesli mesaj göndermek istediğinizde sohbet penceresinde bulunan mikrofon işaretine basılı tutarız. Fakat bunun da kolay bir yolu mevcut. Mikrofon işaretine basılı tutarak sağdan yukarı doğru kaydırarak aralıksız ses kaydı yapabilirsiniz.

 

 

Toplu Mesaj Göndermek

Özellikle bayram, yılbaşı gibi özel günlerde toplu mesaj gönderirken alıcının sadece kendisine mesaj atıldığını düşünsün ister misiniz? Bunun da bir yolu var. Tek yapmanız gereken işlem, “Sohbet” ekranından toplu mesaj listelerine girerek alıcılarınızı seçebilir ve mesajınızı toplu olarak gönderebilirsiniz.

 

 

Mesajlaştığınız Kişi Sizin Mesajınızı Okuduğunuzu Anlamasın!

Karşı tarafın sizin mesajlarını okuduğunuzu anlamaması için mavi tikten kurtulabilirsiniz. Oldukça basit. Ayarlar > Hesaplar > Gizlilik > Okundu Bilgisi > Kapat

 

 

Gönderilen Mesajın Ne Zaman İletildiği ve Okunduğu Bilgisi

Gönderdiğiniz mesajın karşı tarafa ne zaman ulaştığı ve ne zaman okunduğunu tek tıkla öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken mesajı sola doğru kaydırmak.

 

 

Profil Fotoğrafı Yanlızca Rehber Kişilerine Göstermek

Eğer ayar yapmadıysanız profil fotoğrafınız rehberinizde olmayan kişilere de gözükebilir. Bunu önlemek için Ayarlar > Gizlilik > Profil Fotoğrafı > Hiç Kimse

Yorum Yap

Yazar Hakkında

HABER EKİBİ

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

Yorum Yap