İnternet & Sosyal MedyaWebmaster

Web Sitesi Para Kazandırır mı?

Web Sitesinden Para Kazanma Yolları

Web Sitesi Para Kazandırır mı? Bu sorunun cevabını arayan çok insan olduğunu düşünüyorum. O yüzden bir açıklık getirmeye çalışacağım. Web siteleri nereden kurulur? İnsanlar neden site tasarlıyorlar ? Bunun gibi sorulara bu makalede cevap arayacağız.

Web Siteleri Para Kazandırır mı?

Evet. Web sitesi para kazandırır hele ki bu site çok büyük kitlelere hitap ediyorsa kazanacağı paranın bir sınırı yoktur. İnsanların büyük bir çoğunluğu siteden para kazanmak için tasarım yapıyorlar. Her site gelir elde etmek için tasarım yapmıyor tabi ki Bunlar hangi siteler? diye sorarsanız Resmi siteler diyebilirim. Bir okul sitesi çok kaliteli ve büyük kitlelere hitap ediyor ama üzerinden maddi gelir elde edilmiyor. Kişisel olarak açılan ve maddi gelir elde etmeyen siteler var mı? Evet var ama yok denecek kadar azdır Bu kişiler sadece yaptığı işten zevk aldıkları için site kuruyorlar yaşadıklarını ve araştırmasını seven kişiler bunları kaleme alıyorlar. Bir çıkar gözetmeksizin.

Web Siteleri Nasıl Para Kazanıyor?

Site sahiplerinin en çok tercih ettikleri para kazanma yöntemi sitelerinde reklam yayınlamaktır Google’ın sunmuş olduğu reklam ağı ile sitelerine reklam yerleştirilir. Google bu siteye gelen ziyaretçilerden reklama tıklayanların başına site sahibine ödeme yapar. Kazanç sürekli değişir, net bir kazanç sağlanmaz. İlk zamanlarda bu kazanç çok düşüktür. Düşük dediğime bakmayın ziyaretçisi fazla olan siteler bu gösterim başına aldıkları para inanılmaz boyutlara ulaşabiliyor. Sonuç: “damlaya damlaya göl olur.”

Link Satışı İle Para Kazanma

Bu başlık altında ki yöntem ile de para kazanan oldukça fazladır. “Web siteniz mi var?”  “Kaliteli mi?”  “Binlerce kişiye hitap ediyor mu?” bu sorulara cevabınız evet ise link satışı ile Para kazanabilirsiniz. Nasıl işliyor bu süreç hemen açıklayayım.

Site kuran kişiler Sitelerini kaliteli hale getirmek için bir takım çalışmalar yapması gerekmektedir. Yeni site açmış bir kişi bunu yapmak için kaliteli sitelerden kendi sitesine link çıkarmak isterler ve bunu için size ücret öderler. Tanıtım yazısı yazdırabilirler. Bu işin müşterisi çoktur webmaster forumlarında bu müşterilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Siteden Para Kazanmak İçin Neler Yapılmalı?

Her site kuran kişi gelir elde edemez bunun için sıkı bir çalışma gerekir. Tecrübeli olmak gerekir. Yukarıdaki yazdığım cümlelerde hep kaliteli siteler dedim değil mi ? Kaliteli Site nasıl tasarlanır ? Diyenlerden iseniz ve site tasarlayıp para kazanmak istiyorsanız. Er geç karşılaşacağınız bir sözcüğü Söyleyeyim Size “SEO” İşin püf noktası bu aslında seo olmadan site olmaz seo bilginiz olmak zorunda. Bu oluşumu iyice kavramanızı öneririm.

Web Siteleri Nasıl Para Kazanıyor?

Kazanç sitenin içeriğine göre farklılık gösteriyor. Örnek vermek gerekirse rekabeti yüksek kelimelerde baş gösteren  siteler ziyaretçisi az olmasına rağmen iyi para kazanabiliyor. Bir otele tatile gitmek istediniz. Gideceğiniz yerdeki en iyi otele bakmak istiyorsunuz. Herhangi kişisel bir siteye girdiğinizde size Google reklamları site konusunu baz alarak otel reklamı sunacaktır. Google’a otel reklamı veren kişilerde daha çok para verdikleri için kazanç artacak. Yüksek bir gelir elde edilecek. Şu site şu kadar kazanıyor demek pek mümkün değil.

Web sitesi para kazandırır mı? Sorusunun cevabını arayanlar verdiğim oranlardan yola çıkarak bir web sitesinin ziyaretçi oranıyla ne kadar kazandığını az çok tahmin edebilir.

SERHAT KÖSE

21 yaşında, yıllardır işin içerisinde olan, araştırmayı ve araştırmaları yazıya aktarmayı seven birisi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aslında bir çok kişinin internet sitesi kurmasındaki temel amaç para kazanmaktır ama bir çoğumuzda hobi haline getirdik. Akıllıca hamleler ile internet sitesi kurarak para kazanmak zannedildiği kadar zor değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitede gezinmeden önce reklam engelleyicisini kapatın, sitemizde bulunan reklamlar sizi rahatsız etmez.