1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Wall Street, Silikon Vadisin’den Çalışan Transfer Ediyor

Wall Street, Silikon Vadisin’den Çalışan Transfer Ediyor

 Teknolojinin hayatın her alanında gelişimler göstermesiyle birlikte yıllardan beri küresel ya da bölgesel faaliyet gösteren birçok köklü şirket değişen şartlara uyum sağlamaya çalışıyor.

Wall Street, Silikon Vadisin’den Çalışan Transfer Ediyor

Teknolojinin hayatın her alanında gelişimler göstermesiyle birlikte yıllardan beri küresel ya da bölgesel faaliyet gösteren birçok köklü şirket değişen şartlara uyum sağlamaya çalışıyor. Bu şirketlerin içinde en önemlileri de tabii ki parayı elinde tutan finans kuruluşları…

Wall street’in önde gelen bankalarından biri olan JP Morgan tam 50 milyon müşterisine hizmet veriyor. Hizmet kalitesini daha da arttırabilmek için JP Morgan bünyesindeki teknolojik yatırımları geliştirmeye çalışıyor. Bu bağlamda şirketin Eşbaşkanı Gordon Smith silikon vadisinde çalışan oyun tasarımıyla ilgilenen çalışanları yıllık 100-150 bin dolar aralığında maaşlarla işe aldıklarını belirtiyor. Ayrıca Smith bundan 4-5 yıl kadar önce kurumda neredeyse teknoloji alanında hiç çalışan yokken, bugün 1500’ün üzerinde yazılımcıyı istihdam ettiklerini de söylüyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap