İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Her Telden
  3. vBulletin İçin En İyi Eklentiler

vBulletin İçin En İyi Eklentiler

vBulletin İçin En İyi Eklentiler

Merhabalar,

Bu yazımda vBulletin forumunda kullanabileceğiniz en iyi eklentilerden bahsedeceğim.

 

 

 

4 Senedir kullandığım forum yazılımı vBulletin sistemini sizlere öneririm. Hem kalite ve görünüş açısından diğer forum yazılımlara göre öne çıkardığım sistem. Bütün forum yazılımlarını kullanmış birisi olarak vBulletin paneldeki erişilebilirlik ve rahatlığı ile diğer forum panellerine göre daha kullanışlı olarak karşımıza çıkabiliyor.

Eklentiler ile vBulletin daha kullanışlı bir hale geliyor.

 

 

 

Her forumda açılışta kullandığım yararlı eklentiler;

 

 

– [AJAX] GELİŞMİŞ FORUM İSTATİSTİKLERİ

Bu eklenti anasayfa üst veya alt bölümünde Güncel Son Konu ve Mesajları gösterebileceğiniz bir eklentidir. Sadece Güncek Mesajlar ile kalmayıp, isterseniz En çok mesaj yazan üyeler, En çok konu açan üyeler, Yeni üyeler, vs. bölümlerinide gösterebilirsiniz.

Eklentiden bir görüntü;

TIKLA İNDİR

TÜRKÇE YAMA İNDİR

– vBSEO

vBulletin sistemi için hazırlanan en kullanışlı seo aracıdır. Analiz arayüzü olarak dikkat çeker. Forum sistemlerinde, blog sistemlerine göre çok farklı bir işleyiş mantığı vardır. Bu eklenti forumunuzu SEO için uyumlu hale getirmek için farklı seçenekler sunuyor.

Ne İşe Yarar?

Bu mükemmel sistem sizlere On Page SEO ayarlarını en iyi şekilde yapabilme imkanı sunuyor. Forumun kullanımında ki dikkat edilmesi gereken SEO kavramları hakkında ayarlar yapmanızı sağlıyor ve bu ayarlar sayesinde kullanıcılarınızın da SEO için olumsuz etki yaratacak hareketler yapmasını da engelliyor. Sistem içerisinde sitenizin istatistiki verilerini takip edebileceğiniz gelişmiş bir Analytics tipi mükemmel seçenekler sunan arayüz yer alıyor ve bu arayüz içerisinde web sitesi içerisinde ki hareketleri de taklip edebilir, arama motoru davranışlarını inceleyebiliyorsunuz.

– ACTİVİTY SİSTEMİNİ KAPATMA

vBulletin 4 sürümüne yeni bir uygulama getirildi, bu uygulamada Activity Sistemi, Siz forumu kurduğunuzda insanlar foruma girince Activity bölümü ile karşılaşırlar. Bu sistem fazla beğenilmez, hemen kaldırılmaya çalışılır. Bu sistemi forumdan kaldırmak hiçte kolay değil. Bu sistemi direk kapatmak için işinize yarayacak eklentiyi aşağıdan indirebilirsiniz.

TIKLA İNDİR

– KULLANICI ETİKETLEME

vBulletin için en kullanışlı eklentilerden birisidir. @ ‘Nick ile üyeler birbirini etiketlemesi için yapılmış bir eklentidir.

Ayrıca profillerde “Bahsedenler” ve “Etiketlendiğin” sekmeleri yer alır.

TIKLA İNDİR

– DEFAULT AVATAR

Yeni kayıt olan üyeler, vBulletin için belirlenen avatarlara sahip olurlar. Sizde forum sitenize özel bir avatar tasarımı yapıp bu eklenti sayesinde yeni kayıt olan üyelerin, sizin tasarlamış olduğunuz avatara sahip olur.

TIKLA İNDİR

– MÜZİK KUTUSU

Üyelerin profillerine müzik eklemesini sağlar.

TIKLA İNDİR

– CHATBOX

Üyelerin birbirleri ile konuşabilecek bölümü oluşturur. İsterseniz üyelere açabilir veya kapatabilirsiniz.

İzin ayarlarını eklentiyi aktif ettikten sonra vBulletin Seçenekleri bölümüne girip Chatbox Ayarları’na girdikten sonra resimdeki bölümlerden izinleri ayarlayabilirsiniz. Grup ID’lerine Kullanıcı Grupları bölümünden bakabilirsiniz.

TIKLA İNDİR

TÜRKÇE YAMA İNDİR

– SUB MANAGER

Alt forum düzenleyecisidir. Alt forumları düzenler ve hizalamaya yarar. Eğer bu eklenti kullanılmazsa, alt forumlar düzensiz bir görüntü alır.

TIKLA İNDİR

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap