İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Uzaya Çıkacak İlk Türk İflas Etti!

Uzaya Çıkacak İlk Türk İflas Etti!

Uzaya Çıkacak İlk Türk İflas Etti!

Uzaya çıkmak için günler sayan ve ardından firmanın iflas ettiğini ve projenin iptal olduğunu öğrenince hayal kırıklılığına uğrayan Ercan Kaygısız. “Türk bayrağı, Kuran-ı Kerim ve seccade götürecektim”

 

Türkiye’nin uzaya çıkacak ilk talihlisi olarak tarihe geçmek için gün sayan İzmirli Ercan Kaygısız, firmadan gelen elektronik posta ile büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Kendisini uzaya götürecek olan ABD’deki firmanın iflas ettiğini ve projenin iptal olduğunu öğrenen Kaygısız, “Uzaya Türk bayrağı götürecektim. Büyük hayal kırıklığı yaşadım” dedi. İzmir’in Gaziemir ilçesinde bir fabrikada çalışan 45 yaşındaki evli, iki çocuk babası Ercan Kaygısız, 5 yıl önce ısıtıcı satın aldı. Kaygısız, ısıtma sektöründe faaliyet gösteren firmanın düzenlediği “Beni Uzaya Götür” kampanyasının talihlisi oldu. Yapılan çekilişi kazanan Kaygısız uzaya gidecek ilk Türk olmanın heyecanını yaşıyordu. Çekilişi yapan Türk ısıtıcı firması iddiaya göre uzay seyahati için ABD’li şirkete ödeme bile yaptı. Ancak geçtiğimiz günlerde ABD’li firmadan gelen elektronik posta Kaygısız’ın tüm hayallerini suya düşürdü. Gelen e-mailde firmanın iflas ettiği ve uzay seyahatinin iptal olduğu ifade edildi. Kaygısız, bunun üzerine Milli Piyango İdaresi’ne dilekçe ile başvurarak mağduriyetinin giderilmesini talep etti.

‘UMUDUMU KAYBETMEMİŞTİM’
Büyük hayal kırıklığı yaşadığını söyleyen Kaygısız, “Burcu Esmersoy ve Pascal Nouma gibi ünlüler çekilişin yapıldığı yerden canlı bağlantı yaptılar. Kazandığımı telefonda öğrendim. Çok mutlu oldum. Yaklaşık 5 yıldır uzaya gitme hayali kuruyordum. Bu gerçekleşmiş olsaydı Türkiye tarihine geçecektim. Ancak gelen maille uzay seyahatim iptal oldu. Uzaya çıksaydım Türk bayrağı, Kuran-ı Kerim ve seccade götürecektim. Bu e-mail gelene kadar hiç umudumu kaybetmemiştim. Yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap