1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. UBER’e İspanya’da da Şiddet!

UBER’e İspanya’da da Şiddet!

UBER’e İspanya’da da Şiddet!

Ülkemizde yaşanan birçok kavgayla birlikte Uber’e taksiciler tarafından uygulanan şiddet birçok habere konu olmuştu. Öyle ki taksicilerin uber’i çağırıp dövdüğü gibi ilginç olaylarda yaşanmıştı. Bu şiddet olaylarına yeni ve daha büyüğü İspanya’dan eklendi.

Hemen hemen Dünya’nın her yerinde insanlar yolcu taşıma hakkını elde edebilmek için büyük meblalarda bedelleri ödüyor. Türkiye’de tricari taksi son zamanlarda neredeyse 2 milyon TL’ye kadar yükselmişti. Sonuç olarak nüfusun yoğun olduğu metropollerde Ticari Taksi önemli bir gelir kaynağı. Bu gelir kaynağını ve pazarı bedel ödemeden elde etmek isteyen insanlar her zaman oldu. Taksicilerin deyimiyle “önce korsan taksi sonra uber” bu pazara girmeye çalıştı. Bu arada uber vergiye tabi.  Çıkan kavgaların tartışmaların ardından devlet olaya el attı ve Türkiye’de uber yasaklandı. Hem şoförüne hemde yolcusuna ceza kesiliyor ama buna rağmen hala kullananların sayısı oldukça yüksek.

Aslında bu tür kavgalar, ticari plakaların ücretleri yüksek olduğu sürece tüm dünyada var olacak. Son olarak İspanya’nın turistik kenti Barcelona’da taksiciler uber araçlarını darp etti. Polislerin müdahale ettiği olayda cop ve biber gazı kullanıldı.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap