1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Uber’e Ceza Yağmuru!

Uber’e Ceza Yağmuru!

Uber’e Ceza Yağmuru!

Son zamanlarda ülkenin gündeminden düşmeyen ve yaşanan gerilimler sonrasında kanuni düzenleme sonrası yasal dışı kalan Uber ile ilgili Cumhurbaşkanı açıklamalarda bulunmuştu. Açıklamalardan sonra denetimleri arttıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu günlerde Uber’e ceza yağdırıyor.

 

Mobil uygulama üzerinden araç hizmeti veren Uber‘e karşı son günlerde denetim oldukça yoğun. Özellikle İstanbul Kadıköy Bağdat Caddesi’nde trafik ekipleri Uber araçlarını durdurdu ve sürücülerin ehliyetleri ve ruhsatları istendi. Gerekli kontrollerden sonra birçok Uber şöförüne ve yolcularına ceza kesildi.

 

Geçtiğimiz günlerde yapılan denetimlerde 26 araç sürücüsüne “İlgili belediyeden izin veya ruhsat almaksızın, belediye sınırları dâhilinde ticari amaçlı yolcu taşımak” nedeniyle toplam 87 bin 174 TL ceza kesildi. 29 yolcuya da “Ruhsat almadan faaliyet gösteren araçlarda taşıma hizmeti almak” gerekçesiyle toplam 9 bin 686 TL para cezası verildi.

Türkiye’de Faaliyet Gösteren Tek Araç Çağırma Hizmeti Uber Değil

Mobil uygulama üzerinden araç çağırma hizmeti sunan Uber‘in yanında Careem, Olev ve Yolo gibi uygulamalarda bulunuyor. Bunların arasından yanlızca Uber konusu çözüme kavuşsada diğer platformlar için herhangi bir net bilgi mevcut değil.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

HABER EKİBİ

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

Yorum Yap