1. Ana Sayfa
  2. Dizi&Film
  3. Türkiye’de Tüm Zamanların En Çok İzlenen Filmleri Belli Oldu!

Türkiye’de Tüm Zamanların En Çok İzlenen Filmleri Belli Oldu!

Türkiye’de Tüm Zamanların En Çok İzlenen Filmleri Belli Oldu!

Ajans Press, Türkiye’nin En Çok İzlenen sinema filmlerini açıkladı! Listenin üst sıralarında komedi türünün olması göze çarpıyor.

 

 

Birtakım insanlar, filmleri internetten korsan yoluyla izlemek yerine sinemada izlemeyi tercih ederler. Bunun nedeni sinemada daha iyi bir ambiyans olması ile birlikte filmin daha etkileyici bir şekilde yansıması olarak özetleyebiliriz. Ajans Press, 1998 yılından bugüne en çok izlenen filmleri araştırarak listeledi.
Yapılan araştırmalar Türkiye Sinema tarihinin en çok izlenen filmi olarak, 7 milyon 437 bin 5 kişi ile Recep İvedik 5 Oldu, Recep İvedik 5’i 4 milyon 256 bin 567 kişi ile 2006 yılında vizyona giren Kurtlar Vadisi Irak 4 ve Cem Yılmaz’ın çalışması (4 milyon 7111) G.O.R.A takip etti.
Üçünçü sırada Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini yaptığı. 3 milyon 839 bin 883 kişi ile Babam ve Oğlum Oldu. 3 milyon 474 bin 495 kişi tarafından izlenen New York’ta 5 Minare filmleri de bu filmi takip eden bir başka film oldu.

 

İlk 5 dışında kalan filmler ise sırasıyla Celal ile Ceren, Titanik, Allah’ın Saduk Kulu Barla, 2012 ve Dabbe:Zehr-i Cin oldu.

Yorum Yap

Yorum Yap