1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Türkiye’de Bitcoin İle Futbolcu Transfer Edildi!

Türkiye’de Bitcoin İle Futbolcu Transfer Edildi!

Türkiye’de Bitcoin İle Futbolcu Transfer Edildi!

Sakarya’nın Akyazı İlçesinde amatör küme takımlarından Harunustaspor, dünyada bir ilki gerçekleştirerek sanal para ile transfer gerçekleştirdi.

 

Sakarya 1.Amatör Küme B Grubunda olan Harunustaspor sezonun ikinci yarısı için Karasu Kültürspor’dan Ömer Faruk Kıroğlu’nu transfer etti. Transfer için Harunustaspor Kulübü Başkanı Haldün Şehit, oyuncuya 2 bin TL değerinde 0.0524 Bitcoin ve ayrıca 2 bin 500 tl teklifte bulundu. Toplam olarak 4 bin 500 TL’ye ulaşan bu teklifi kabul eden Ömer Faruk Kıroğlu, Harunustaspor’a sezon sonuna kadar imza attı. Futbolcunun transfer ücreti adına açılan sanal para hesabına aktarılırken diğer 2 bin 500 TL ise oyuncuya peşin verildi.

 

 

Öncelikle transferin Bitcoin‘le yapılmasının dünyada ilk olduğunu belirten Kulüp Başkanı Haldun Şehit, “Ülkede ve dünyada ses getirmek adına yaptık. Kulübümüz de şampiyonluk yolunda Bu transfer bazında Türkiye’de hatta dünyada bir ilk oldu. Profesyonel olarak yapılmış olsaydı televizyonlarda duyulurdu amatör olarak biz ilk olduk. Bunun için de gururluyuz” dedi.

[affiliate_news id=”8213″]

Harunustaspor Kulübüne transfer olan Ömer Faruk Kıroğlu ise “Benim için de bir ilk, dünya için de bir ilk. Başkanımın söylediği gibi yeni bir şey yapıyoruz, yeniliklere açık bir insanım. İki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yorum Yap

Yorum Yap