İlginizi Çekebilir
Kişilik Bozuklukları
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Türkiye Erken Seçime Gidiyor, Üniversite Sınavı Ne Zaman Olacak?

Türkiye Erken Seçime Gidiyor, Üniversite Sınavı Ne Zaman Olacak?

Türkiye Erken Seçime Gidiyor, Üniversite Sınavı Ne Zaman Olacak?

Erken seçim tartışmalarının çok sık gündeme geldiği son günlerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamayla erken seçim tarihi üzerine yapılan tartışmalara son noktayı koydu. Peki Üniversite Giriş sınavları ne zaman yapılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP genel başkanı Devlet Bahçeli’nin yaptığı çağrı üzerine bugün, sabah saatlerinde Devlet Bahçeli ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada seçimin “24 Haziran 2018 Pazar günü” gerçekleşeceğini ifade etti.

Bunun ardından tüm vatandaşların aklına seçim tarihinin, üniversite sınav tarihiyle aynı güne denk gelmesi sebebiyle “Üniversite sınavı ne zaman olacak?” sorusu geldi. Cumhurbaşkanı’nın açıklamasının hemen akabininde YÖK, üniversite sınavlarının 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihine ertelendiğini duyurdu.

Fakat akıllarda bir soru işareti daha kaldı; eğer seçimlerde herhangi bir parti %50 oy alamazsa seçimler ikinci tura ertelenecek. Bu ikinci tur, seçimden bir hafta sonra gerçekleşecek. Şayet böyle bir durum olursa üniversite giriş sınavı olan YKS, tekrar seçimlerle çakışma ihtimaliyle karşı karşıya kalacak.

Yetkililer seçimin 2.tura kalmadan halledileceğini açıklasa da, öğrenciler yinede gözlerini YÖK’e çevirmiş durumda.

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

HABER EKİBİ

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

Yorum Yap