İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Turkcell Genel Müdürü: WhatsApp Yaptığımız Özellikleri Kopyalıyor!

Turkcell Genel Müdürü: WhatsApp Yaptığımız Özellikleri Kopyalıyor!

Turkcell Genel Müdürü: WhatsApp Yaptığımız Özellikleri Kopyalıyor!

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, WhatsApp’ın son bir yılda 3 kez kendi özelliklerini kopyaladıklarını fakat hala kopyalamadıkları özelliklerin olduğunu öne sürdü.

 

WhatsApp ile aralalarında ‘kopyalama’ rekabeti yaşandığını belirten Terzioğlu, WhatsApp’la savaş etmek adına anlık mesajlaşma uygulaması BiP’i geliştirdiklerini belirterek şu söylemlerde bulundu;

“WhatsApp, Snapchat hatta Google, inanın kağıttan yapılmış kaplanlar gibi. 10 akıllı çocuğu koyduğunuz zaman dünyanın neresinden olurlarsa olsunlar, o teknolojiyi geliştiriyorlar. Siz o teknolojileri kendi güçlü altyapınız üzerinde kurduğunuz zaman müthiş yenilikçi çözümler ortaya çıkıyor. Son bir yılda WhatsApp, üç kez bizi kopyaladı. Biz yaptık, onlar bizi kopyaladı. Şu anda hala kopyalayamadıkları özellikler var.”

 

BiP’teki fonksiyonlar anlık konum paylaşımı, baş konuş ve kurumlar için müşteri hesabı özelliklerini WhatsApp’tan önce kullanıma sunduklarını belirten Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, BiP’te en fazla 6 kişinin dahil “video konferans” özelliğinin bulunduğunu fakat bu özelliğin henüz WhatsApp’ta bulunmadığını belirtti.

Yakın zamanda BiP’e para gönderme, iki telefon numarası tanımlama, ev veya iş telefonu ile faks numarasını ekleme gibi yeni özellikler ekleneceğini de belirten Terzioğlu, “Bunlar dünyada herhangi bir uygulamada bulunan özellikler değil. Dolayısıyla WhatsApp’ı arkamızdan daha çok koşturacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap