İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi&Film
  3. Türk Televizyonlarında İzlenme Rekorları Kırmış Osmanlı Konulu Filmler

Türk Televizyonlarında İzlenme Rekorları Kırmış Osmanlı Konulu Filmler

Türk Televizyonlarında İzlenme Rekorları Kırmış Osmanlı Konulu Filmler

Meşrutiyetinin ilan edildiği dönemdeki olayları insanlara yansıtmayı amaç edinmiş bu diziler ülkemizde birçok kez izlenme rekorları kırdı.

Ülkemizde günümüzde ve geçmişte televizyonlarda birçok Osmanlı Dönemi ile alakalı diziler yayınlanmıştır.

 

İşte Osmanlı İmparatorluğu’nun ilham kaynağı olduğu izlenme rekorları kırmış diziler!

 

 

1. Diriliş Ertuğrul

Diriliş: Ertuğrul, yapımcılığını Tekden film‘in üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ’ın yazdığı, yönetmenliğini Metin Günay’ın yaptığı, başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, ve Hülya Darcan’ın paylaştıkları dizidir.

 

 

2. Filinta

Filinta, TRT 1’de yayınlanmış olan, senaristliğini Ömer Genç’in yaptığı Osman Kaya’nın yönettiği Osmanlı polisiyesi dizisidir. Dizinin ismi bir tür küçük tüfek ve güzel, yakışıklı anlamına gelmektedir.

 

 

3. Payitaht: Abdülhamid

 

Payitaht: Abdülhamid, yapımını Filinta dizisinin yapımcısı ES film‘in üstlendiği, yönetmenliğini Serdar Akar’ın, senaristliğini Uğur Uzunok’un yaptığı tarihi-kurgu türünde dizidir. “Ulu Hakan” unvanı ile taçlandırılan Sultan Abdülhamid Han’ın hayatının son 13 yılını anlatan Payitaht Abdülhamid, Kocaeli’nde Sekapark içinde Dizi için özel hazırlanan dev platoda çekilmektedir.

 

 

4. Muhteşem Yüzyıl

Muhteşem Yüzyıl, Tims Productions tarafından yapılıp Star TV’de yayınlanan Türk yapımı tarih-kurgu televizyon dizisi

 

 

5. Vatanım Sensin

Vatanım Sensin,Türk yapımı birtarih-kurgu televizyon dizisi. Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemi anlatılmaktadır. Dizide İzmir’in İşgali yıllarında yaşanan olaylar işlenmektedir.

 

 

6. Elveda Rumeli

Elveda Rumeli, 1896-1897-1898-1907 yıllarında geçen ve dramatik bir kurgusu olan öyküyü anlatan Dizi filmi. Dizinin oyuncu kadrosu ve teknik ekibinde Türk ve Makedonlar yer aldı. Dizi, Makedonya’da Manastır dolaylarında çekildi.

 

 

7. Bir Zamanlar Osmanlı

Bir Zamanlar Osmanlı, TRT tarafından Her şey film’e yaptırılan Osmanlı İmparatorluğunda Patrona Halil İsyanı öncesini anlatan tarihî dizidir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap