1. Ana Sayfa
  2. Bilim & Teknoloji
  3. Türk Telekom’dan Kadınlara Yönelik Teknoloji Eğitimi

Türk Telekom’dan Kadınlara Yönelik Teknoloji Eğitimi

Türk Telekom’dan Kadınlara Yönelik Teknoloji Eğitimi

Türk Telekom “Teknoloji Seferberliği Projesi‘ adı altında kadınlara yönelik teknoloji eğitimi verecek. Eğitim tırı ile 24 il ve 34 farklı nokta ziyaret edilecek.

Erzincan’dan başlatılacak proje teknoloji sınıfı niteliğinde tasarlanan Eğitim Tırı’nda kadınlara yönelik internet kullanımı, e-Devlet ve mobil uygulamalar ile günlük hayatı kolaylaştıran birçok uygulama hakkında eğitim verecek.

Kadınlara yönelik sunulan Teknoloji Seferberliği Projesi’nin ikinci sezonu işleme koyuldu. Proje bu yıl ilk olarak Erzincan’da başlayacak. Eğitim Tırı ile 24 il gezilecek.

Türk Telekom’un hayata geçirdiği Teknoloji Seferberliği projesinin ikinci yılının başladığına işaret eden Türk Telekom Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, 2 yılda 10 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini aktararak; “Okuma yazma gibi teknolojiye de hakim olmamız gerektiği bir çağ yaşıyoruz. Türk Telekom olarak ülkemizin her yerinde kadınlara ulaşıp interneti doğru ve verimli kullanma konusunda bilgilerimizi aktarmak istiyoruz. Biliyoruz ki, bu ülkenin geçmişini olduğu gibi geleceğini de şekillendirecek kadınlarımız bilgilerini aktaracak ve örnek olacaklar. Teknolojiye ayak uydurmak isteyen, internette ben de varım diyen kadınlara sosyal medya, e-Devlet ve günlük hayatı kolaylaştıran uygulamaların yanı sıra internetten el emeği ürünlerini satabilme imkanlarını anlatacağız. Eğitimlere her yaşta kadının katılmasını bekliyoruz” dedi.

Gezici Eğitim Tırı’ndaki eğitimler, günde 2 kez olmak üzere Türk Telekom Akademi tarafından verilecek ve eğitim sonrası tüm katılımcılara “Katılım Sertifikası” dağıtılacak. Türk Telekom’un teknoloji eğitimine çocuğuyla birlikte gelmek isteyen kadınlar için tır yerleşkesinde portatif bir oyun parkı kurulacak. Teknoloji Seferberliği eğitimlerine katılmak isteyen kadınlar, turktelekom.com.tr’den kayıt oluşturabilecek veya 0553 925 3939 ve 0553 926 3939 numaralı rezervasyon hatlarını arayarak katılım hakkında bilgi alabilecekler.

Diğer yandan Türk Telekom tarafından “Şimdi Senin Zamanın” mottosu ile www.seninzamanin.com adı altında Türk Telekom’lu kadınlara özel bir portal oluşturdu. Sağlıklı yaşam ve beslenme ipuçlarının yer aldığı portalde, annelere yönelik öneriler, pratik yemek tarifleri, egzersiz videoları ve kültürel etkinlikler yer alıyor. Portalde kadınların bulundukları ildeki etkinliklerden haberdar olmaları için özel etkinlik takvimi de yer alıyor.

İlk eğitimler 16 Nisanda başlıyor ve 29 Haziran’da sona erecek

Yorum Yap

Yazar Hakkında

HABER EKİBİ

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

Yorum Yap