İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Trabzonspor’un Bu Oyununa 1 Puan!

Trabzonspor’un Bu Oyununa 1 Puan!

Trabzonspor’un Bu Oyununa 1 Puan!
4

Öncelikle Bugün Kayseri de Futbol sahalarında görmeyi özlediğimiz Sevgi ve kardeşlik temalı bir atmosfer vardı.

Bu atmosferi sağlayan herkese tüm futbolseverler adına teşekkür etmek istiyorum.

 

Maça baktığımızda Trabzonspor adına Defansta bir gelişme kat edilmiş; bu ortada olan bir konu, Rıza hocanın  eskiden sağlam bir defans oyuncusu olmasından mıdır? bilemem ama takımda bu yönde bir gelişme kesinlikle var.

 

Genele baktığımızda karşımıza geçen haftaki üretkenlikten, topa sahip olmadan ve ofansif oyundan uzak bir Trabzonspor çıktığını görüyoruz.Böyle olması bir çok sebebe dayanıyor.

Öncelikle Kayserispor’un kapalı bir şekilde oynayıp kontradan pozisyona girme anlayışı ,adeta Trabzonspor’un oyun sistemini kilitledi.Bunun üstüne Okay’ın performansındaki haftalık düşüş Onazi’nin erken sakatlanıp oyundan çıkması; e birde hücum da birçok oyuncundan yoksun olmak eklenince tabiri caizse ortaya bam güm futbolu çıktı.Bu oyuna da  yakışan 1’er  puandı, oda oldu.

 

 

DAME N’DOYE VE MATUS BERO

Bu iki ismi ayrı değerlendirmek istiyorum tabii bir maçlık değil de geldikleri günden bu yana.

İkisininde Trabzonspor takımı oyuncusu olmayı hak etme adına hiçbir hamleleri olmadığını düşünüyorum. Senede bir defa Galatasaray’a boş kaleye gol atacak diye oyuncu mu saklanır. Hiç mi sağladığı katkıya, takım uyumuna bakılmaz… Bakın bu iki oyuncuyu yukarıda da bahsettiğim gibi bir maça göre değerlendirmiyorum. Bu genel bir değerlendirmedir.

Tamam bu durumda olan “sadece onlar değil” olabilir,kabul ediyorum ama öncelikli olarak ikisinin devre arasında gönderilmesi ve takıma katkı sağlayabilecek oyunculara yer açılması gerektiğini  düşünüyorum.

BÜYÜK KAPTAN (!)

Sen Trabzonspor’un kaptanısın ya, degaj dikemiyorsun degaj. Bir kalecide bu kadar mı ayak olmaz gözünü seveyim, idmanlardan sonra otur 30-40 dakika degaj çalış…Gerisi önemli değil.

 

HADİ ARTIK

Olcay’ın bu takım için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Umarım onunla birlikte Kucka,Burak,rodegalla, (sosa) hazır bir şekilde geri döner; ve isteyen,arzulayan,futbolunu skora yansıtan o takımda süreklilik sağlanır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul’da yaşıyorum Trabzonluyum.Ticaretle Uğraşıyorum. İnternet ve bilişim sektöründe çalışmalar yapıyorum. Youngcorners.com'un fikir sahibi ve kurucusuyum. Aynı zamanda Trabzonspor Kongre üyesi ve Kıyıder gençlik kolları başkanıyım sizler ile gündem ve spor alanlarındaki gözlemlerimi paylaşmaya çalışacağım.

Yorum Yap