1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Trabzonspor’da Bahane Yok!

Trabzonspor’da Bahane Yok!

Trabzonspor’da Bahane Yok!

Trabzonspor dün şampiyonluk yarışında olup olmayacağını gösterecek bir maça çıktı ve bize berabere kalsa bile bu yarışın içinde sonuna kadar olacağını bizlere gösterdi.

Trabzonspor kadro yapısı olarak şu an ligin en iyi takımlarından, ve Ersun Yanal’ın artık hiçbir bahanesi yok bu takım bu yıl sonunda ilk 3 de olmaz ise Ersun Yanal ile yollar ayrılır. Dün ki maçta Trabzonspor ileri oyun kurgusu çok iyi düşünülmüş ancak defans hattında ki Mustafa Akbaş ısrarı yüzünden Trabzonspor sıkıntı yaşadı. Durica, Hubocan yedekte ancak yine de Akbaş tercihi bizlere Ersun Yanal’ın nasıl bir şey düşündüğünü anlamlandıramadı.Trabzonspor Başakşehir’in oyun anlayışını bozup kontrolü ele almaya yönelik bir oyun anlayışıyla başladı oyuna ve bunu Başakşehir’e kabul ettirdi.

Rakibe topu bırakmayan kaleden pasla çıkmalarına izin vermeyen Trabzonspor Sosa-Kucka ikilisinin orta sahaya hükmetmesiyle oyunun hakimi oldu. Ancak Kucka gibi bir oyuncu hala daha basit hatalar yaparak kendisinin çok altında bir mücadele sergiliyor sezon başından beri. Bu nokta da Onazi tercihi düşünülebilir.Trabzonspor Burak Yılmaz ile 2 defa öne geçmesine rağmen Ersun Yanal’ın oyun görüşünün kötü olmasından dolayı tıpkı Fenerbahçe maçı gibi İstanbul da 2 puan bıraktı. Ersun Yanal takımı maça hazırlama saha dizilişini yapma noktasında çok iyi ancak hiçbir şekilde oyun okuma ve doğru müdahale yetisi yok gibi duruyor. Bu nokta da Ersun Yanal’ın yanına oyun okuması iyi olan bir hoca alınması düşünülebilir.Ersun Yanal’ın artık hiçbir bahanesi yok yönetim istediği oyuncuları  aldı.Şu kadro Şenol Güneş’in elinde olsa şu an Trabzonspor lig lideri konumundaydı.Bu noktada 2 yıl sabredilen Ersun Yanal’a Sezon sonuna kadar süre verilmeli ancak Trabzonspor İlk 3 de yer almaz ise kesinlikle yollar ayrılmalıdır.Trabzonspor kimseye muhtaç değildir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TRABZONSPOR RUHU ADMİNİ facebook.com/Trabzonspor61Ruhu

Yorum Yap