1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Trabzonspor’da 50.Yıl Yapılanması!

Trabzonspor’da 50.Yıl Yapılanması!

Trabzonspor’da 50.Yıl Yapılanması!

Muharrem Usta başkanlığı devraldığında önünde prestiji tamamen kaybolmuş, ekonomisi batmış, futbolcuları takımda maaşlarını alamadıkları icraya verdiği ve iç huzurun tamamen kaybolduğu bir Trabzonspor devraldı. İşi zor olsada bu geçen kısa zaman da prestij ve doğru hamleler ile takımı 50. Yıl Yapılanmasına ve bunu takip eden yıllar boyunca oturtacağı bir sistem kurdu. Ersun Yanal bu sistem için doğru hamlelerin ne olduğunu Başkana iletti.

Bugün gelinen nokta da Dün oynanan Deportivo maçında şunu gördük ki İstikrar ve Sabır elinde sonunda sistemi doğru işlemesini sağlıyor. Deportivo maçında ki Trabzonspor’a biraz bakıp değerlendirmek lazım. Öncelikle Kalesinde her zaman ki gibi Kale gibi olan Onur’u onun arkasından gelen genç kalecimiz Uğurcan Çakır bu noktada Trabznspor’a güven veriyorlar. Defans beklerine kimsenin diyecek bir şeyi yok. Mas ve Perreira takımın neşesi oldu, kamp boyunca ve futbollarının Trabzonspor’a neler kattığını dünde gördük. Savunma tandeminde biraz sıkıntımız var. Durica her zaman ki gibi savunma bakanı olurken Uğur Demirok’un eksiklikleri çok çabuk adam geçirmesi ve faul yapması takımı sıkıntıya sokmaya devam ediyor. Bu nokta da Serdar Taşçı Hamlesi gelirse orası da sağlama alınır. Geçen sezon ligin en çok top çalanı Okay yine bildiğimiz gibi ama onun yanında öyle bir adam var ki Trabzonspor’un ataklarını yönlendiren bir anda rakip anlamadan toplarını önlerinden alan Kucka. Muazzam bir oyun görüşü ve ısırışı var. Yusuf Yazıcı kampın ve dün ki maçın gözde isimlerindendi. Gördük ki bu çocuk daha çok şey katacak bu takıma. Kanatlar da Olcay oyun içinde bazen kayboluyor ama öyle kritik alanlarda dahil oluyor ki herkes bu adam iyi ki var diyor. Ancak sezon arasında bir sağ kanat transferi içten bile değil.Bongonda bizlere şunu gösterdi ki Castillo dışında bende varım ve oyun akışını iyi takip edip nerden durmam gerektiğini biliyorum diyor. Bizim ligimizde iş yapar mı yapar ama biraz daha son paslarını geliştirmesi şart. Rodellega 1. Forvet olma özelliğini kaybetmekten Korkar bir halde idi.

Burak Yılmaz’ın gelmesiyle Forvete Burak’ın geçmesi büyük ihtimal, ve takım bu sezon iş yapar ve yapılanma doğru adımlarla devam edilirse önümüzde ki yıllar çok başarı sağlar. 50. Yıl Yapılanması çok doğru adımlar ile Yılmadan devem etmeli. Ve sonra ki adımımız Taraftar guruplarını birleştirmek ve taraftar olarak bizler kulübümüze destek için Kombine ve Formalara Hucüm etmeliyiz.

 

 

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TRABZONSPOR RUHU ADMİNİ facebook.com/Trabzonspor61Ruhu

Yorum Yap