İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Trabzonspor’a G(ÜÇ) Puan

Trabzonspor’a G(ÜÇ) Puan

Trabzonspor’a G(ÜÇ) Puan
7

Nereden bakarsanız bakın bu sene çok farklı bir lig oluyor.Akıl almaz puan kayıpları,tuhaf galibiyetler, adeta her maç sürpriz niteliğinde. Bu maçta bu seneki profile tam anlamıyla uygundu.

Maçın ilk 30 dakikası iki duran top, iki şok golle Osmanlıspor öne geçti belki ama oyun görüntüsüne bakıldığında, daha çok Trabzonspor’dan alışkın olduğumuz gelgitlerin yaşanacağı aşikardı.
Castillo’nun çabukluğu ve Burağın,beklerken uğruna birçok kez Ofsayt’a düştüğü ara topu eklenince skora denge geldi.

Ama Trabzonspor istenilen oyununu ortaya bir türlü koyamadı. Okay’ın yokluğunu ciddi şekilde hissetti. Her zaman altını çizdiğimiz bir husus olan orta sahanın dinamik olmaması gerçekten bugün bir kez daha futbola nasıl olumsuz etki ettiğini gösterdi. Okay ve Onazi’nin etkili olduğu her maç görsellik ve üretkenlik açısından tam puan alırken bu maç sınıfta kaldı.Tabii buda bir gerçek henüz oyuncular 2 hafta üst üstte etkili futbolunu sürdürmüş değil...

 

Az Kalsın hat trick geliyordu
Pereira için çok talihsiz bir gündü fakat bunlar futbolun gerçekleri, hesap edilemez durumlar… Onun içindir ki skor avantajını her zaman korumalı ve basit gol yememelisin…

Rıza hocadan sonraki süreçte “evet pozitif yönde” değişen bir çok şey oldu defansif olarak takımın gelişme göstermesi bunların başlıcası diyebiliriz. Golcülerimizde gayet form tuttu fakat orta sahamızda ki problem bir türlü giderilemiyor…

Maça dönecek olursak orta saha anlamında tek pozitif olay Kucka’nın istekli ve savaşan bir yapı ile geri döndüm demesi oldu.
Bunun dışında Trabzonspor’un kazanmasına Bireysel performanslar sebebiyet verdi.Eğer başarı İstiyorsan İstikrarın oğlu olan; takım oyununu sahaya yansıtmalısın.

Sosa bilmecesi

Bu konuda çok sert eleştiride bulunacaktım. Fakat kulüpten yapılan açıklamaları okuyunca bir nebzede olsa rahatladım.Zaten yazıyı bu güne kadar bekletmemin sebebi Sosa’ya olan öfkemle yanlış bir eleştiride bulunmama isteğimdi.Umarım bir an önce iyileşir ve takımına, ondan beklenilen katkıyı sağlar.

Bir de Final yapacak olursak ne kadar olumsuzluk olursa olsun kazanmayı alışkanlık haline getirmek önemli. Bu açıdan Osmanlıspor maçı inşallah bir başlangıç olur.
                                                                                                                                                                                  

FEYYAZ  KÖSEOĞLU

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul’da yaşıyorum Trabzonluyum.Ticaretle Uğraşıyorum. İnternet ve bilişim sektöründe çalışmalar yapıyorum. Youngcorners.com'un fikir sahibi ve kurucusuyum. Aynı zamanda Trabzonspor Kongre üyesi ve Kıyıder gençlik kolları başkanıyım sizler ile gündem ve spor alanlarındaki gözlemlerimi paylaşmaya çalışacağım.

Yorum Yap