1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Trabzonspor Dibe Vurdu!

Trabzonspor Dibe Vurdu!

Trabzonspor Dibe Vurdu!
1

Bugün futbol adına konuşulacak pek fazla bir şey yok ama genel olarak değinilmesi gereken konular var.

 

Öncelikle istikrar kelimesinin manası iyi araştırılmalı ve Avrupa’da sözde model alınan birkaç kulüp gösterilip bize başarısızlığın ve gün günü tutmamasının sebebi istikrar olarak gösterilmemeli.

 

Senin zorla stoper adamı bek oynatman, Rodegalla’yı küstürmen, süre tanımaman, Okayı milli takım ve kendisi istiyor diye stoper pozisyonunda oynatman, oyuna müdahale etmen gereken yerde etmemen;  Castillo, Bongonda gibi isimleri oynatmamanın ve bunun dışında 2-3 oyuncuyu gereksiz yere dokunulmaz yapmanın, istikrarla gelecekte ki başarıyla ne alakası olabiliyor.

 

ERSUN HOCA SEN KREDİNİ TÜKETTİN BİTTİ

 

Lafı fazla uzatmadan şunu belirteyim: hepimiz destek olduk, olacak herhalde, tecrübesi var dedik. Fakat Ersun Yanal’ın  bu takıma yaramadığını ve artık zorlamaya gerek olmadığını hepimiz gördük. Artık harekete geçip yolları ayırmanın zamanı geldi de geçiyor. Bir an önce yollar ayrılıp sonrasında  ihtiyaca karşılık olabilecek bir hoca ile bu enkazdan kalkmaya çalışılmalıdır. Taraftarla kafa bulmayı sonlandırmamız gerekiyor. 8. Haftadayız 9 puanımız var. Siz neyin iyi takım olma yolundan bahsediyorsunuz? Kadroda zenginlikse zenginlik, yıldız oyuncuysa yıldız, gençse genç, daha ne olsun! Defans kısmı problemli ama elindeki oyuncuları değerlendiremiyorsun. Bu takımın hak ettiği konum burası değil. İyi giden bir takım konumunda olursun devre arasında eksik bölgelere takviyeler yapılır ama senin bu işlerle uzaktan yakından alakan yok.  Fenerbahçe,Göztepe,Başakşehir,Alanya,Beşiktaş ve bugün kü Akhisar maçı her şeyi gözler önüne sermiyor mu?

 

 

GELELİM ŞU YILDIZ MESELESİNE

 

Hiçbir oyuncu 2 maçta yıldız olmaz, tamam genç oyuncularımız yetenekli; güzel hoş fakat bu oyuncuları olmadan oldurmaya çalışıp büyük mana yükleyip onlarıda baskı altına almamıza ne gerek var? Bırakalım kendilerini kanıtlasınlar, önce bir süreklilik yakalasın, başarı elde etsin, kupa kaldırsınlar. Sonra, yıldız bizim yıldızımız, çıkarılması gereken yere çıkarırız.  Ne yetenekler bu baskıya dayanamayıp kaybolup gitti.

 

 

NE YAPALIM BİZ TRABZONSPORLUYUZ

 

Her şeye rağmen biz takımımızı desteklemeye devam edeceğiz. İnşallah her şey güzel olur ve düzelir. Ama buradan yönetime şunu söylemek istiyorum:  takımdaki, stadyumdaki, şehirde ki ruhsuzluk ve mutsuzluk ortada; acilen buna sebebiyet veren durumlar  düzeltilmeli.

“Bir tanesini” ben yukarıda yazdım diğerlerininde ne olduğunu bildiğinizi düşünüyorum. Bu son şansınız, başardınız başardınız yoksa sizde oradan gideceksiniz!

Hiç kimse Trabzonspor’dan büyük değildir!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul’da yaşıyorum Trabzonluyum.Ticaretle Uğraşıyorum. İnternet ve bilişim sektöründe çalışmalar yapıyorum. Youngcorners.com'un fikir sahibi ve kurucusuyum. Aynı zamanda Trabzonspor Kongre üyesi ve Kıyıder gençlik kolları başkanıyım sizler ile gündem ve spor alanlarındaki gözlemlerimi paylaşmaya çalışacağım.

Yorum Yap