İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Trabzon’da Keyifli Bir Akşam

Trabzon’da Keyifli Bir Akşam

Trabzon’da Keyifli Bir Akşam
8

Bu akşam Trabzon’da uzun zaman sonra futbol adına güzel şeyler oldu. Maça etkili başlayan takım Trabzonspor’du ve maçın ilk  20 dakikasındaki futboluyla;  takım, performansında farklılıklar olduğunu bize gösterdi.

Takım, hücumda bir çok oyuncusundan yoksun olmasına karşın müthiş dinamik bir orta saha ile bu alandaki eksikliği adeta ört pas etti ve Galatasaray’ı tabiri caizse top oynatmadı.

90 dakika boyunca oyuna hakim olan, pozisyona giren, isteyen, arzulayan taraftı.

Onazi, Okay ve Yusuf’a ayrı parantez açmak istiyorum tek kelime ile harika performans sergilediler. Yapmaları gereken her şeyi yaptılar bu maçta orta sahanın sağlam olmasının takım performansına ne kadar etki ettiğini, bize bir kez daha  gösterdiler.

Evet belki maçta bireysel 2-3 oyuncu öne çıktı fakat bu gece tüm takım oyuncuları doğru işler yaptı.Ne mutlu ki bu skora da yansıdı.

Rıza Hocam Sana Ayrı Tebrik

Henüz takımın başına geçeli 10-11 gün olmuş 3.maçına çıkmışsın ve taraftarların en çok rahatsız olduğu ideal 11’in oynatılmaması ,oyun içinde gerekli müdahalelerin yapılmaması konusunda ciddi anlayış sergilemişsin ve harekete geçmişsin gerçekten takdir edilmesi gereken bir olay. Takımı tanıyalı bu  kadar kısa süre olmasına karşın; öndeyken oyuna müdahale etmen,elindeki futbolcuları gerektiği gibi değerlendirmen, takıma büyük katkı sağladı ve oyuna 90 dakika boyunca hakim olan taraf olmamıza sebebiyet verdi. Ee daha ne denir? Tebrikler…

NOT:Hocam ben bunların dışında da gerek efendiliğinle gerek mütevaziliğinle, Trabzonspor’a yakıştığını düşünüyorum  ve destekliyorum. İnşallah çok başarılı olursun.

Bu Futbolu görünce Ah ulan! dediğinizi duyar gibiyim…

Belki basit bir hesapla her şey bitti dendikten sonra bile  Akhisar ve Malatya maçlarında galibiyet elde etmiş olsak bugün 18 puan ve iyi bir futbolla ligin şampiyonluk favorileri arasında gösterilecektik.

Ama neymiş bazı şeylerin değişmesi gerekiyormuş, neymiş 50.yıl demekle bitmiyormuş, neymiş  büyük problemler varmış; bazen kötü gibi görünen gidişat iyi günlerin habercisi olabilir. Umarım değişmesi gerekenler biran önce değişir, problemler halledilir. Ve Trabzonspor tekrardan ayağa kalkar, önceki yazıda bahsettiğim gibi yönetime bu konuda çok iş düşüyor. Ya yapacaklar ya yapacaklar yada gidecekler. Bu tarz söylemlerde bulunmam yönetimi desteklemediğim anlamına gelmez aksine bu bir durum değerlendirmesidir. Artık tüketecek kredimiz kalmadığını  ben her seferinde size hatırlatacağım merak etmeyin aynı zamanda yaptığınız her doğru işin destekçisi de olacağım ama bir maçlık galibiyetlerle her şey tamam deyip bir maçlık mağlubiyetlerle yakıp yıkmak, gelgitler; bunları bir daha yaşatmamanız şartıyla… Çok yorulduk çünkü. Kısacası; İstikrar, istikrar, istikrar başka bir şey istemiyor bu taraftar! Vesselam.

FEYYAZ KÖSEOĞLU

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul’da yaşıyorum Trabzonluyum.Ticaretle Uğraşıyorum. İnternet ve bilişim sektöründe çalışmalar yapıyorum. Youngcorners.com'un fikir sahibi ve kurucusuyum. Aynı zamanda Trabzonspor Kongre üyesi ve Kıyıder gençlik kolları başkanıyım sizler ile gündem ve spor alanlarındaki gözlemlerimi paylaşmaya çalışacağım.

Yorum Yap