Kapat

Toyota Uçan Araba Projesini Bitirmek Üzere!

Anasayfa Otomobil Toyota Uçan Araba Projesini Bitirmek Üzere!

Haziran ayının başlarında yapıma başlandığı Toyota’nın Cartivator Projesi uçan araba üzerinde çalışıyor. Toyota bu projeye 385.000 dolar yatırım yaptı.

Japon devi otomotiv markası Toyota, 2020 yılında Tokyo’da gerçekleşecek olan olimpiyatlarda, olimpiyat ateşini uçan araba ile yakmayı planlıyor. Bu etkinliğin nedeniyle 2020 yılına kadar uçan arabalar ile tanışabiliriz. Projeye gönüllü olan bir çok mühendis oldu. Bu projeye dahil olan 100 mühendisin bir çoğu oldukça genç. Cartivator, Toyota dışında bir çok Japon markasından finansal destek alıyor. Bu projeyi destekleyen şirketler arasında Fujitsu gibi markalarda bulunuyor.

 

 

Henüz proje aşamasında olan SkyDrive, Toyota’nın 30 çalışanı tarafından düşünüldü. Üzerinde çalışacak olan grubun ismini Cartivator olarak belirleyen Toyota çalışanlarının atılımları ile oluşumun temelleri atıldı.
Carvitator için iki farklı inavasyon merkezi açılacak. Bu merkezlerden birisi prototip parçaları üretirken diğeri daha çok Skydrıve isimli uçan arabanın temellerini atmak ile görevli olacak. 2020 Yaz Olimpiyatları’na yetişecek olan uçan araba ile tanışmamıza çok az bir zaman kaldı. Bu uçan araba bir devri açabilir.

Yorumla!