1. Ana Sayfa
  2. Bilim & Teknoloji
  3. Toshiba, Elektrikli Otomobillere Hayat Verecek! 6 Dakika Şarj Süresi İle 320 km Yol Yaptıracak!

Toshiba, Elektrikli Otomobillere Hayat Verecek! 6 Dakika Şarj Süresi İle 320 km Yol Yaptıracak!

Toshiba, Elektrikli Otomobillere Hayat Verecek! 6 Dakika Şarj Süresi İle 320 km Yol Yaptıracak!

Toshiba tarafından Teknolojinin yeni devri elektrikli otomobiller için geliştirdiği yeni nesil titanyum niyobyum anoda sahip bataryaları, 6 dakika içinde şarj edecek. Şarj edilen bataryalar 230 kilometre sürüş sağlayacak!

Toshiba uzun yıllardır çalıştığı konu 6 dakika sarj edilen titanyum niyobyum anoda sahip bataryalar, otomobil sektörünü tepen tırnağa değiştirecek ve elektrikli arabaları yaygınlaştırabilecek bir buluş yaptı. Yeni nesil bataryalar, ultra hızlı şarj özelliği ile elektrikli otomobillere hayat verecek. Otomobiller lityum iyon teknoloji ile 3 kat daha fazla mesafe kat ettirecek.
BATARYALAR 3 KAT DAHA FAZLA YOL SAĞLAYACAK

Toshiba’nın yaptığı duyuruya göre yeni geliştirilen SCiB bataryalar ile 6 dakikalık şarj dolum süresi ile 320 kilometre hızına çıkılabilecek.
Japonların ürettiği hızlı şarj ve batarya ömrü, sağlamlığı koruyabilen yeni teknolojinin sırrının, elektron geçişin elektron geçişini sağlayan anotlar olduğu ifade edildi.

BENZİN İLE EŞİT DÜZEY

Toshiba’nın yaptığı bu buluş, elektrikli araba performansını kesin gözle artıracak. Tesla’nın şarj cihazları maksimum 135 kW güç sağlarken 85 kilowatt saat bataryaya sahip Model S araçları 426 kilometre hızına çıkabiliyor. Fakat Toshiba’nın bataryalarının 6 dakikada tam güce ulaşması için daha güçlü bir şarja ihtiyaca duyup duymadığı belirtilmedi.
Toshiba AR-GE Direktörü Osamu Hori yaptığı açıklamada, “Yeni nesil SCiB ve yeni titanyum niyobyum oksit anotların potansiyeli heyecan verici.” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap