İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. THY Yeni Uçakları İçin Pilot Arıyor

THY Yeni Uçakları İçin Pilot Arıyor

THY Yeni Uçakları İçin Pilot Arıyor

Dünyanın en büyük hava yolu şirketlerinden birisi olan Türk Hava Yolları, Yeni İstanbul Havalimanı ile gücüne güç katacak.

 

THY Yeni Havalimanı için filosuna yeni uçaklar alacak. Bu uçaklar filoya eklenmesi ile yeni pilotlara ihtiyaç duyulacak.

 

Şirket direkt başvurulardan Pilot almak yerine yeni Pilotlarını kendisi yetiştirecek. THY konu ile ilgili verdiği ilan 28 Aralık tarihine kadar yayında kalacak.

 

Türk Hava Yolları filosuna Airbus 350, Boeing 787 tipi uçaklar için Pilot aramakta.  Şirket bünyesinde 330 uçaklık (yolcu ve kargo), 49 yurtiçi ve 255 uluslararası olmak üzere dünyanın 112 ülkesine uçuyor.

 

Şirket Geçtiğimiz aylarda 4 bin 650 pilot ve pilot adaylarına yer vermişti. Yeni havalimanının açılması ile birlikte yeni pilotlara ihtiyaç duyuyor. THY kariyer sitesinde oluşturulan ilan ile başvuru süresine dahil olunabiliyor. Başvuracak pilot adaylarında Yabancı Dil ve eğitim gibi gereklilikler aranıyor. Bunun yanında sorumluluk sahibi, disiplin, karar verme gibi yetkinliklerin olması isteniyor.

 

THY’nın tüm şartlara uygun olan aday adayına şirket bünyesinde yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere 18-24 ay boyunca teorik ve uygulama dersleri verilecek. Adaylar eğitim aldığı süreçte THY çalışanı sayılacak. Egitimi başarıyla tamamlayan adaylar ikinci pilot olarak filoya dahil olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap