1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Tertemiz Trabzonspor!

Tertemiz Trabzonspor!

Tertemiz Trabzonspor!

Trabzonspor’un sezonun son provasını yapacağı maç hüvviyetin de olan Bursaspor maçına çıktı dün. Ne olursa olsun Trabzonspor her maça kazanmak için çıkar. Ancak iddaası olmayan takım futbolcularını maça ısıtmanız çok zordur. Dün Trabzonspor tam olarak bunu yaşadı, kadroda ki eksik ve cezalılar da mağlubiyeti getirdi.

 

 

Aslında bu maçtan çok, maçında dışında konuşulanlardan bahsedeceğim. Ligin son maçı olması hasebiyle eğer Trabzonspor Bursaspor’u yener veya berabere kalır, Ç.Rizespor Alanyapsor’u yenerse Bursaspor küme düşecek Ç.Rizespor ligde kalacaktı. Ancak maç öncesi öyle bir hava yaptıkı bazı kesimler , Bursaspor da düşse Ç.Rizespor da düşse Trabzonspor maçı sattı bizim düşmemizi istiyor havasını verdiler. Ancak bunu yakıştırmaya çalışanların nedense  İstanbul takımlarını tutanlar ve buna uzantılı olanlardı. Trabzonspor tarihinde her zaman şikeyle mücadele etmiş ve bu uğurda çok şey kaybetmiş bir takım .Buna rağmen bunları yapanların amaçları Trabzonspor’u yıpratıp bundan nemalanmak ve kendi başarısızlıklarına bir kup aramaktan başka bir şey değildi. Bursaspor çıktı hakkıyla kazandı ve kendi ipini kendisi çekti.

2003 /2004 sezonun son maçında Beşiktaş Ç.Rizespor’a yenilip Bursaspor küme düştüğünde şike diye kimse ortaya çıkmazken şimdilerde Türkiye’nin Tertemiz  takımı Trabzonspor’a ve onun onurlu duruşuna laf ediyorlar. Bu ne kimsenin haddi nede kimsenin hakkıdır. Son maça kadar Trabzonspor’a küfreden bazı kendini bilmez taraftarlar son maçta Trabzonspor bizi kurtaracaktır demeye de hakkı yoktur. Trabzonspor bundan sonra 50. Yıl için Gerekli bölgelere direkt oynayacak  takviyeler yapıp yeni sezona bomba gibi girmesi mevcut öğrenmişlikleri kaybetmeden önüne bakması gereklidir. Muharrem Usta – Ersun Yanal birlikteliği önümüzdeki sezon bizlere çok farklı  bir  yıl yaşatacağı aşikardır..

 

-ÜMİT KARAŞ

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TRABZONSPOR RUHU ADMİNİ facebook.com/Trabzonspor61Ruhu

Yorum Yap