1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Telefonunuz Kapalıyken Alarm Çalar mı?

Telefonunuz Kapalıyken Alarm Çalar mı?

Telefonunuz Kapalıyken Alarm Çalar mı?

İnsanların bir çoğu yatmadan önce telefonu kapatır veya sessiz moduna alıyor. Tabi yatmadan önce yarın erkenden kalkmak için alarmını kuruyor. Eski telefonlarda alarmlar telefon kapalı konumda iken çalabiliyordu.

 

Peki Günümüzün akıllı telefonlarında bu işlem oluyor mu?

Telefonun kapalı konumunda alarm çalması telefon üreticisine göre değişim gösterebiliyor. Bazı modellerde bu işlem gerçekleşir, bazı modellerde ise bu işlem gerçekleşmemekte…

Sizin telefon modelinizde bu işlemin gerçekleştiğine bakmak için 3 dakika sonrasına alarm kurun ve ardından telefonu kapatın.

Huawei P serisinde kullanıcı telefonu kapatmak istediğinde sistem sizi alarmı açık tutmanızda uyarıyor. General Mobile 5 plus ve Samsung Galaxy Alpha, Samsung Note 2, Asus Zenfone, Samsung Galaxy Trend Plus modellerinde telefon kapalıyken alarm çalmıyor.
Ayrıca telefon piyasasında kısa sürede adını duyurmaya başaran Xiaomi serilerinde telefon kapalı konumda iken alarm çalıyor. Fakat alarm çalmadan önce telefon otomatik olarak açılıp ondan sonra alarm çalıyor.
Telefon Kapalıyken Alarm Çalar mı? Sorusuna yanıt aradık. Şunuda belirtelim; Bir uygulama ile telefon kapalıyken alarmının çalması mümkün değildir.

Yorum Yap

Yorum Yap