Bilim & Teknoloji

Mobil İçin En İyi Çizim Programları

Gerçekten öyle görünüyor ki bugünlerde herşey için bir uygulama programlanıyor, ve akıllı telefonlar ve tabletlerin popülaritesinin artmasıyla her seviyeden tasarımcıların da bu uygulamalar yönünde talepleri artmıştır.

Eğer yolculuk sırasında veya hastanede sıra beklerken yapacak birşeyler arıyorsanız, yaratıcılığınızı konuştaracağınız keşfettiğimiz birçok uygulama var. Şimdi bunlara bir göz atalım.

 

Son yıllarda,birçok çizim ve efekt uygulamaları telefonlarda kullanılır hale gelmiştir, piyasadaki bazılarına göz atalım.

 

En İyi Mobil Çizim Programları

 

1.SketchBook Pro

autodesk-sketchbook-programı

Android ve İos pazarında bulunan Sketchbook AutoDesk yapımı tasarım çizim programıdır.  (Mağazada ücretlidir.)

AutoDesk’in popüler ve yaratıcı Sketchbook serisi devam ediyor.

Hem tablet hem de mobil sürümü kullanımı kolay olan Sketchbook’un, tablet sürümü mobil sürümünden daha dolgun daha işlevseldir. (Tablet kalemiyle özellikle daha da mükemmelleşir.)

 

 

2.Procreate

 

İOS merkezli “Procreate” Savage Interactive yapımı olup mağazada ücretli sürümü bulunmaktadır.

Kullanan kullanıcılardan “Procreate” nin eşsiz olduğu yorumları gelmiştir. “Kullanımı kolay bir arayüzü ve cevap veren tasarımıyla istediklerinize cevap veriyor, döndürülebilen ve yaklaştıralabilen çalışma alanıyla, kolay araçlarıyla size doğal olanı hissettiriyor.”  ve Matt Hubel şöyle açıklıyor ” Uygulama arayüzüyle boğuşmuyorum.” diyerek kullanımı kendine çeken Procreate’yi özetlemiş.

 

 

3.ArtRage

 

artrage-iphone

 

İOS tabanlı Ambient Design ürünü ArtRage, mağazada ücretli sürümü bulunmaktadır.

 

Dijital sanat yaratma, deyimiyle yola çıkan ArtRage, dinamik suluboya ve yağlı boya sayesinde çizime güzellik katıyor. Şöyle ki, siz çalışmanızı güzelleştirmek için, farklı boyaları kullanarak çizimlerinize farklılık katabilirsiniz.

 

 

4.ArtStudio

 

cb10arstudio

 

Lucky Clan yapımı İOS tabanlı programın ücretli sürümü markette bulunmakta. Resmin sahibi Robh Ruppel “ArtStudio benim favorim” diyor ki yanlış da söylemiyor. ArtStudio görüntü düzenleme yeteneğinin yanı sıra, dijital boya ve çizim gibi çok yönlü yaratıcı araçlarıyla giderek popülerleşmiştir.  Fakat arayüzü diğer programlar gibi net değildir,  özellikle çalışmayı PSD çıkarabilme yeteneği son derece yararlıdır.

İş yerinizde başladığınız çalışmayı evde bilgisayarınızda bitirebilirsiniz. Karşınızda ArtStudio!

 

5.Auryn Ink

 

iOS veAndroid tabanlı program Auryn yapımı olup düşük ücrete mağazalarda bulunmaktadır.  Gerçekci dijital suluboya çalışmaları için bulunmaz kumaş olan Auryn Ink, gerçekten suluboya çalışmaları için su azaltmadan boya kuruluğuna sulu boya envanteri.

Youngcorners

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitede gezinmeden önce reklam engelleyicisini kapatın, sitemizde bulunan reklamlar sizi rahatsız etmez.