İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim & Teknoloji
  3. Telefon Rehberine Nasıl Kaydedildiniz?

Telefon Rehberine Nasıl Kaydedildiniz?

Telefon Rehberine Nasıl Kaydedildiniz?

  GetContact adından sıkça söz ettirecek bir uygulamaya imza attı. Bu uygulama sayesinde karşınızdaki kişinin sizi kendi rehberine hangi isimle kaydettiğini kolayca öğrenebiliyorsunuz.

Kısa zamanda milyonlarca kullanıcıya ulaşan GetContact uygulaması, akıllı telefonların rehberine erişim sağlayarak karşınızdaki kişilerin sizi hangi isimle kaydettiğini veya sizi başkalarını hangi isimle kaydettiğini gösteriyor.Bunun için sadece uygulamayı indirip üye olmanız yeterli olacaktır.


Sadece GetContact kullanıcılarının bilgilere ulaşabildiği uygulama, telefon rehberlerine tamamen erişim sağladığı için birçok eleştiriye maruz kaldı.Bu eleştirilerden bazıları:
Uygulamayı indiren kişilerin bilgileri ve numaralarının silinmemesi yönünde oldu.Bunun dışında kimin hangi isimle kayıt edildiği de bilinmiyor.
Eleştirilerin dozuna bakarsak dava açmayı düşünenler bile var.Hatta bunun gibi bazı uygulamalar özel hayatın gizliliği ilkesine uymadığı için kapatılmıştı fakat eleştirileri bir kenara bırakırsak merak içinde olan kişilerin merakını bir nebze de olsa azaltabilir.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mersinliyim ve Mersin\'de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğum için şuan Istanbul\'dayım. Spor benim hayatım sadece Türkiye\'de değil Dünyadaki spor gelişmeleriyle de yakından ilgileniyorum.

Yorum Yap