İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Tatsız 3 Puan!

Tatsız 3 Puan!

Tatsız 3 Puan!

Bu maç iki taraf içinde çok önemliydi.Bir tarafta ligden düşmemek için son çırpınışları yapan Gaziantep, diğer tarafta önündeki ve arkasındaki rakipleri puan kaybetmiş 3.lük şansı yakalamak isteyen Galatasaray.Bu şartları göz önüne alarak maç içinde iki tarafında maçı kazanma konusunda istekli olduğunu  ve temponun düşmeyeceğini tahmin etmiştim fakat maç o kadar temposuzdu ki antrenman maçları daha hareketlidir diye düşünüyorum.İlk yarı oynanan oyuna baktığımızda Gaziantep gücü itibariyle Galatasaray’ın oyununu kabul etmişti fakat Galatasaray sadece pas yaptı.

Üreticilikten çok uzak bir Galatasaray vardı sahada.Zaten bulunan pozisyonları da çok basit bir şekilde harcamıştı.İlk yarıda kimsenin beklemediği bir şutla Josue maçı 1-0 a getirdi ve Galatasaray soyunma odasına önde gitti.Eğer ilk yarı Bruma ne zaman pas atması gerektiğini bilseydi maçı ilk yarıdan koparıp farka gidebilirdi.İkinci yarı ise yine aynı tempoda devam eden maçta Galatasaray’ın net verilmeyen penaltısının ardından, bu yıl Galatasaray’ın en büyük sorununu duran toptan yenilen gol maçın şeklini bir anda değiştirdi.Galatasaray bu yıl duran toplardan gol yemeyi hastalık haline getirdi.Herhangi bir takım bile Galatasaray’a duran toptan gol atabilir.Tudor bir savunma oyuncusuydu ama o bile bu durumu çözemedi.Maç 1-1 olduktan sonra umutlanan Gaziantep bir anda oyunun hakimi oldu ve öne de geçebilirdi.Maçın bu anlarında Muslera yine harika kurtarışlar yaptı.Maçın sonlarına doğru Sneijder’in harika frikik golü maçı Galatasaray’a getirdi.Galatasaray’ın attığı gollere baktığımızda iki farklı bireysel gol.Takım olarak bir türlü ileride çoğalıp pozisyona giremiyorlar.Defansta ise artık hava topu krizine bir çare bulunmalılar.Oynanan oyun kimseyi tatmin etmedi.

Galatasaray ‘ın futbolcularının gelecek sezon hedefleri için çok yetersiz olduğunu görüyorum.Tatsız da olsa kazanılan çok önemli 3 puan var.Netice itibariyle bu sonuç Galatasaray açısından hem arkasındakilerle puan farkını açtı hem de artık Fenerbahçe’ye çok yaklaştı.Gaziantep açısından ise artık küme düştüğünü söyleyebiliriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mersinliyim ve Mersin\'de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğum için şuan Istanbul\'dayım. Spor benim hayatım sadece Türkiye\'de değil Dünyadaki spor gelişmeleriyle de yakından ilgileniyorum.

Yorum Yap