İlginizi Çekebilir
Ersun Yanılması
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Süper Lig’de Yeni Lider Aslan Oldu

Süper Lig’de Yeni Lider Aslan Oldu

Süper Lig’de Yeni Lider Aslan Oldu

Şampiyonluk yolunda önemli olan bir maçtı ve Galatasaray Başakşehir’in  puan kaybettiği haftada kendi sahasında sürprize izin vermedi. 3 puanı 3 golle aldı, nispeten göze hoş gelen bir futbol oynadı. İlk yarıda maçı koparan Galatasaray’ın ikinci yarıda bu kadar geri yaslanacağını açıkçası tahmin etmiyordum.

Maçın skorunun verdiği rehavetten olacak ki Galatasaray ikinci yarı çok tempolu bir oyun oynamadı. Antalya özelinde değerlendirmek gerekirse Antalya’nın maç içinde merkezden ve kanatlardan çok verimlilik ürettiğini söylemek mümkün gözükmüyor. Bu maçla birlikte Antalya’yı çok sancılı süreçlerin beklediği muhakkak. Maça yavaş tempoyla giren Galatasaray Gomis’in attığı golden sonra ataklarını sıklaştırmaya başladı. Ardından diğer gollerin gelmesi çok uzun sürmedi. Maçın öyküsü aslında ilk yarıdan ibaret. İkinci yarı iki takımın vasat oyununu izledik. Akıllarda kalan tek pozisyon Gomis’in kaçırdığı gol olacaktır. Antalya’nın Galatasaray takımının zaaflarına iyi çalışamadığı maç içinde görüldü.

Peki nedir Galatasaray’ın zaafları? Sezon başında elinde 4 orta saha bulunan Galatasaray İgor Tudor’un talebiyle iki orta saha transfer etmişti Ndiaye ve Fernando. İkisinin birbirine uyum sağlaması da çok zaman almayınca Galatasaray orta sahasında ne Selçuk İnan ne de Tolga Ciğerci forma şansı bulamadı. Bu maçta da orta ikili Selçuk ve Donk oyunu 3.bölgeye taşımakta zorluk çektiler. Antalya orta sahada baskı yapamayınca bu eksiler çok göze çarpmadı. Fernando defans orta saha arasındaki uyumu sağlıyor, Ndiaye orta sahadan aldığı topları hızlı bir şekilde ileri taşıyordu. Bu sayede boş alanlar oluşuyor Feghouli, Rodriges gibi oyuncular çok daha fazla boş alan buluyordu. Selçuk ve Donk ikilisinin oyuna katkısı Fernando ve Ndiaye ikilisine göre çok az. Umarım Fernando sezon boyunca bir kez daha sakatlanmaz.

Maçın son dakikasında Belhanda’nın gördüğü kırmızı karta anlam verebilmek mümkün değil. Hakemin kararı doğru veya yanlış Belhanda’nın bu kadar ukalaca bir kart yemesi akıl almaz bir olay. Kariyerinde neden büyük sıçramalar yapamadığı bu maçta bir kez daha görüldü. Mevcut kadro içinde yeri doldurulamayacak bir oyuncu olduğu için özellikle deplasman maçları için büyük kayıp. Galatasaray liderliği 1 puan farkla ele geçirdi. Liderliği koruyabilecek mi fikstür avantajını kullanıp farkı açabilecek mi ilerleyen haftalarda göreceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul üniversitesi\'de okuyorum. 20 yaşındayım. Avrupa ve türk futbolunun yakından takipçisiyim.

Yorum Yap