İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Spor Otomobil Performansını Gösteren Tesla Tırı!

Spor Otomobil Performansını Gösteren Tesla Tırı!

Spor Otomobil Performansını Gösteren Tesla Tırı!

Elektrikli araç üretici Tesla tarafından üretime çıkacak Tesla Semi’de tamamen elektrikli bir tır. Şirket seri üretime geçmeden önce yeni tırını yol koşullarında test etmeye başladı. Tır daha seri üretime geçmeden 500’den fazla ön sipariş aldı. Tırın hızlanış videosu izleyenleri hayran bıraktı.

Tesla Semi’nin tanıtımı yapıldığı günden itibaren 500’den fazla ön sipariş alan Semi, Elon Musk ve diğer yatırımcılarını mutlu etmeye devam ediyor. Semi‘nin dış görüntüsü insanları kendine hayran bırakmasına yetti. Araç adeta spor otomobili andırıyor. Tır içerisinde bulunan elektrikli motorlar sayesinde inanılmaz bir tork gücü sunuyor. Yarış arabası gibi sokaklarda dolaştığı görülen tır, arkasında dorse olmadan geziniyor ve yavaş yavaş ilerlerken aniden hızlanmaya başlıyor. Hızlanma noktası sıradan spor otomobillerden daha iyi gibi gözüküyor.

 

 

Tesla Semi’nin Teknik Özellikleri

Son zamanlarda elektrikli araç statüsünde çığır açan Tesla’nın yeni aracı Semi, full şarjla 800 km yol gidebiliyor.

4 Motordan güç alan Semi, Dorsesiz 100 km’ye 5 saniyede ulaşabiliyor. Bu ortalama sıradan spor otomobiller ile eş değer bir süre. Tırın arkasında dorse olduğunda ise bu süre 20 saniyeye çıkıyor.

Firmaların yakıt tasaruffunda bulunmasını sağlayacak olan tır, iki yılda 200 bin dolar yakıt tasarrufu sağlayabiliyor. Şuanda geliştirme aşamasında olan tır 2019 yılında seri üretime geçecek.

Yorum Yap

Yorum Yap