İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Sosyal Medya ve Telefonlar Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar!

Sosyal Medya ve Telefonlar Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar!

Sosyal Medya ve Telefonlar Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar!

WhatsApp’tan birini engellediğinizde o kişi artık size ulaşamaz mı?, İnstagram’da hikayenize bakanların en üstünde yer alanlar profilinize gizli gizli bakanlar mı? Gerçekleri öğrenme vakti geldi..

 

[vurgu color=”#dd9933″]İnstagram hikayeye bakanlar listesini oluşturan faktörler;[/vurgu]

İnstagram hikayemize bakanlar listesinin en üstünde yer alanlar sizin profilinize en çok bakanlar değildir. Bu doğru bilinen yanlış bilgidir. İnstagram’ın algoritmasına bağlı olarak bu liste oluşturuluyor. Beğendiğiniz fotoğraflar, attığınız yorumlar bu listeyi sıralandırıyor. Fakat ara ara İnstagram algoritmasını değiştirebiliyor.

 

 

 

[vurgu color=”#dd9933″]WhatsApp’da engellenen kişiler yine bizlere ulaşabilir mi?[/vurgu]

 

WhatsApp’da yanlış bilinen şeylerin başında gelen engellenen kişinin birdaha size ulaşamayacağı konusu. Bu da doğru bilinen yanlışların arasında. WhatsApp’da engellediğiniz kişi hesabını silip yeni bir hesap açtığında size ulaşabilir. Ayrıca grup sohbetlerinde engellediğiniz kişinin yazıları size ulaşır.

 

 

 

[vurgu color=”#dd9933″]Telefonun sarjı %100’e ulaştığı zaman çıkarmamak?[/vurgu]

Telefonun sarjı %100’e ulaştığı taktirde çıkarmamak cihaza zarar verdiği birçok kişi tarafından söylenmekte. Bu olgu da yanlış. Telefonlar günümüzde lithium-ion adlı sistemi kullanıyor. Bu sistem telefonumuzun sarjı dolduğunda otomatik olarak elektriği keser. Bunu test etmek isterseniz, Geceden sarja koyduğunuz telefonu sabah aldığınızda sarj makinesinde bir sıcaklık yoksa belirttiğimiz sistem sayesinde telefonunuza bağlanan elektrik kesilmiştir.

 

 

 

[vurgu color=”#dd9933″]Telefonlarda bulunan sinyal göstergesi[/vurgu]

Her telefonda yer alan sinyal göstergesinin sinyal gücünü gösterdiği bilgisi yanlıştır. Sinyal göstergesinin dolu olması, cihazın tam çektiğini belirtmez. Sinyal azken telefon yeterli düzeyde çalışamayacağı, sinyal fazla iken, her noktada arama yapılabileceği düşüncesi gerçeği yansıtmıyor. Baz istasyonuna yakınlık-uzaklık bu bağlamda önemli kriter.

 

 

 

[vurgu color=”#dd9933″]İnstagram profilime bakanlar[/vurgu]

İnstagram’da profilime kim baktı? uygulamaları kesinlikte doğruyu belirtmez. İnstagram bu tür bilgileri kendi bünyesinde saklar, kullanıcıların bu tür bilgilere ulaşamaz. Bu tür uygulamaları telefonunuza kurmayın.

 

 

 

[vurgu color=”#dd9933″]Engellenen kişiler[/vurgu]

İnstagram’da kişiyi engelleyip hızlıca engeli kaldırdığımızda karşı taraf engellediğimizi anlayamaz. Bu bilgi de yanlış. Sosyal medya platformu İnstagram’da birini engellediğiniz zaman karşı tarafa bildirim gitmez tabii ki. Fakat hesabınıza ait tüm beğeniler ve yorumlar silinir. Bu da engellediğinizi belli eder.

 

 

 

[vurgu color=”#dd9933″]Telefonların kamera özellikleri[/vurgu]

Megapiksel farkı ile telefonlar daha iyi fotoğraf çeker bilgisi de doğru bilinen yanlışlar. Telefonların kamera faktörünü belirleyen yanlız megapiksel değil, kamera lensi başta olmak üzere diğer tüm etkenler bu faktöre etki etmektedir.

 

 

 

[vurgu color=”#dd9933″]Sarjı bitmeden sarja koymak?[/vurgu]

Telefonun sarjı tam bitmeden sarje koymak birçok kişi tarafından doğru bilinen yanlış bilgidir. Bu da lithium-ion sistemi ile alakalı bir işlevdir. Telefonlara hiçbir zararı yoktur.

 

 

 

[vurgu color=”#dd9933″]Telefonu uçak modu ile sarj etmek[/vurgu]

Birde doğru bilinen doğru bilgi verelim telefon hakkında 🙂

Telefonların uçak moduna alınıp sarje koyulduğunda 2-3 kat daha hızlı sarj olduğunu söylenir. Bu bilgi doğrudur. Telefonlar uçak moduna aldığında birçok işlevi kullanamaz. Bu da telefonun hızlı sarj almasını sağlar.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

HABER EKİBİ

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

Yorum Yap