Kapat

Son Yıllarda En Dikkat Çeken İcatlar

Anasayfa
Bilim & Teknoloji Son Yıllarda En Dikkat Çeken İcatlar
Okuma Süresi:3 dakika

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte son yıllarda birçok yeni başta teknolojik olmak üzere birçok yeni icada tanıklık ettik.

Bu icatlardan bazıları pek gündem olmadı, bazıları ise dünya genelinde konuşularak adeta adından söz ettirdi.

İşte dünya genelinde en dikkat çeken icatlar;

 

GÜVENLİK SAĞLAYAN DRONLAR

 

Önce fotoğraf sonrasında video çekmek için kullanılan Drone’lar şimdi de ev güvenliği içinde kullanılmaya başlandı. Kullanımı genel olarak hızla yaygınlaşan bu icat önümüzdeki 10 yıla damga vuracak gibi görünüyor.

 

 

 

SÜRÜCÜSÜZ (OTONOM) ARAÇ

Sürücüsüz araçlar çevrisini algılayabilen, rota üzerinde gidebilen araçlar. Üretimi sağlanan bu araçlar şimdilik teknomoji kampuslerinde boy gösterse de yakında kırmızı ışıkta beklerken görmememiz için bir engel yok.

 

 

 

OLED EKRANLAR

Televizyon teknolojinin takip edilmez gelişimine bu dönemde Oled ekranlarda dahil oldu.

 

 

 

4.5 G ETKİLEŞİM

Türkiye’nin 1 yıl önce tanıştığı bu eşsiz teknoloji ile dünyaya erişimde bir devrim elde edildi.

 

 

 

POLİMER BANKNOTLAR

Avro banknotların kâğıtları saf pamuktan yapılmaktadır. Polimer banknotlar Avrupa’da Romanya’da tedavüle çıkmıştır. Ayrıca Kuzey İrlanda’da Northern Bankası’nda da çıkarılmaktadır. Polimer banknotlara Avrupa dışında tropik ve subtropik ülkelerde rastlanabilir

 

 

 

SANAL GERÇEKLİK OYUNU

Bu günlerde her ne kadar popülaritesi azalmış bir icat olsada gelecekte gelişimi ile birlikte daha çok yaygınlaşacak bir teknoloji.

 

 

 

UZAY OTELİ

Rusların denemelerine başladığı uzay oteli, tamamlandığında çığır açacak bir teknoloji olacak. Bir hayali gerçekleştirecek Ruslar uzayda fiilen misafir ağırlayacak.

 

 

 

KATLANABİLİR TABLETLER

Zaman zaman gündem olan katlanabilir telefonlar henüz piyasada yer almasa da tabletler katlanabilir özelliği ile günümüzde yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir