Kapat

Snapchat’e Kullanıcı Kaybettiren Rihanna’ya Tokat Reklamı

Anasayfa
Sosyal Medya Snapchat’e Kullanıcı Kaybettiren Rihanna’ya Tokat Reklamı

Anlık mesajlaşma uygulaması Snapchat’in Rihanna’ya yönelik rahatsız edici reklam göstermesinden sonra sanatçı başta olmak üzere dünya genelinde tepki topladı.

Reklam Rihanna’ya tokat atmak ya da Chris Brown’ı yumruk atmak isteyip istemediklerini soran “Be Its Rather” adlı akıllı telefon oyunu tanıtımıydı.

Dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna, Snapchat’te yayınlanan şiddet içerikli reklam için tepki gösterdi. Chris Brown ve Rihanna‘nın yer aldığı oyun reklamını yayınlayan Snapchat, kadına ve genel olarak insana karşı şiddete özendiren reklamı yayınlamasıyla dünya genelinde büyük tepki çekti.

Sanatçının oldukça sert sözler sarf etmesine neden olan bu reklam Snapchat’in başına bela olacak gibi gözüküyor. Snapchat’in bu reklamı yanlışlıkla yayınladığına inanmadığı söyleyen Rihanna şunları söyledi: “Cehalet demeyi çok isterdim ama biliyorum o kadar da aptal değiller.”

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat’de yayınlanan bu reklam Chris Brown’a yumruk atmak ya da Rihanna’ya tokat atmak isteyip istemediklerini soran “Be Its Rather” isimli akıllı telefon oyunu içindi.

Olayların ardından Snapchat’ten açıklama geldi. Snapchat sözcüsü yaptığı açıklamada; “Reklam, reklamcılık yönergelerimizi ihlal etmesine rağmen gözden geçirilmiş ve onaylanmış” dedi. Snapchat, bu noktada Rihanna’dan özür dilese de, Rihanna bu özrü kabul etmeyi reddetti ve “Bunu cehalet olarak adlandırmak isterdim ama biliyorum o kadar da aptal değiller

Snapchat’in binlerce kullanıcı kaybetmesine sebep olan bu olayın ardından The Verge’e açıklama yapan Snapchat, “Bu reklam iğrenç ve asla platformumuzda görülmemeliydi. Çok üzgünüz, inceleme sürecimizde korkunç bir hata yaptık. Bunun nasıl olduğunu araştırıyoruz, böylece bir daha asla gerçekleşmeyeceğinden emin olabilirsiniz” dedi.

 

Rihanna’nın olay ile ilgili yaptığı açıklama;

“Şimdi Snapchat’in zaten benim favori uygulamam olmadığını biliyorum. Sadece karışıklığın hangi noktada olduğunu anlamaya çalışıyorum. Cehalet demeyi çok isterdim ama o kadar da aptal olmadıklarını biliyorum. Kasten şiddet kurbanlarına utan verici bir şeyi canlandırmak için para harcadın ve bir şaka yaptın. Bu konu aslında benim kişisel duygularım hakkında değil. Bunu yapmış olmak geçmişte şiddet yaşayan tüm kadın, erkek ve çocukları hayal kırıklığına uğrattı. Yazıklar olsun.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir