1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Snapchat’den Arttırılmış Gerçeklik Reklamları! BMW Araçları Gerçek Dünyaya Taşınıyor

Snapchat’den Arttırılmış Gerçeklik Reklamları! BMW Araçları Gerçek Dünyaya Taşınıyor

Snapchat’den Arttırılmış Gerçeklik Reklamları! BMW Araçları Gerçek Dünyaya Taşınıyor
Uygulamanın popülaritesine rağmen, Snapchat iş dünyası açısından çok iyi sonuç vermiyor. Son çeyrek, Snap Inc.’in hisse senedi fiyatlarındaki düşüşü , uygulamada gelirlerin 30 milyon dolara kadar düşüşü görüldü. Bu durumu düzeltmek için Snapchat, artırılmış gerçeklik reklamlarına yöneliyor. Bu AR reklamların ilki BMW tarafından sağlanacak.

Snapchat’in World Lens reklamlarından oluşturulan bu AR deneme reklamları, kullanıcıların çeşitli ürünlerle etkileşimde bulunmalarına ve gerçek dünyada görmelerine olanak tanıyacak. BMW’nin yeni X2 modeline uygulanan bu uygulama, insanlara aracın görüntüsü ile birlikte aracın etrafında gezerek inceleme fırsatı verecek. Aynı zamanda kullanıcılar aracın üstüne dokunarak renk değiştirme işlemi yapabilecek.

 


BMW, bu reklamların otomobil üreticisinin yeni nesillere, özellikle genç nesiller arasında daha organik olarak ulaşmasına izin vermesini umuyor.

BMW’den Jörg Poggenpohl, “Snapchat ortamına ve kullanıcılarının dünyasına kendimizi doğal bir şekilde yerleştirmek istedik” dedi. “Bu, taraftarlarımıza kanal ve hedef gruba uyan bir tarzda hitap etmenin en anlamlı yoludur.

BMW, Snapchat’in AR reklamlarını deneyen ilk şirket oldu. Böylelikle diğer şirketlerinde bu uygulamayı kullanarak Snapchat’e reklam vereceğini düşünüyoruz. Snapchat reklamlarının daha önce yüzyüze kaldığı sorunla Twitter’ da karşılaşmıştı. Afiş şeklindeki reklamlar hem küçük, hem de dikkat çekici değil. Tabii bu da kullanıcılar için iyi bir durum zira kolayca görmezden gelebiliyorlar. Fakat, bu durum, reklamverenlerin platformun kendileri için fayda getireceğine ikna olmamalarına neden oluyor.

 

 
Snapchat’ın yeni bakış açısıyla, hedef, yeni kullanıcılara ulaşmada zorluk yaşadığı için mevcut müşteri tabanından daha fazla para kazanmaktır. Bu sistemin uzun vadede etkin olacağı görülüyor, ancak yaklaşımın olağanüstü yeniliğinin başlangıçta kullanıcıları cezbetmesini bekleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap