İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Snapchat Kullanıcıları Yeni Tasarımdan Hiç Memnun Olmadı!

Snapchat Kullanıcıları Yeni Tasarımdan Hiç Memnun Olmadı!

Snapchat Kullanıcıları Yeni Tasarımdan Hiç Memnun Olmadı!

İlk olarak hikaye serüvenini başlatan sosyal medya platformu Snapchat’in yenilenen tasarımı kullanıcılar tarafından yoğun tepki aldı. Tasarımın değiştirilmesi için imza kampanyası bile başlatıldı.

 

Sahip olduğu hikayeler özelliği ile birlikte zamanın en çok çıkış yapan sosyal medya platformu Snapchat’in önüne hikayeler özelliğini kendisi de çıkartan İnstagram geçmişti. İnstagram, Snapchat’in birçok özelliğini kopyalayarak Snapchat’i adeta batırmıştı. Snapchat geliştiricileri bu kötü gidişata “dur” demek amacıyla uygulamanın tasarımını değiştirdi.

 

Tasarım değiştiren Snapchat, kullanıcılar tarafındna sert tepkilere maruz kaldı. Yeni güncellemeyle beraber “medya içeriğini” diğer arayüz değişiklikleriyle birlikte “arkadaşlar” dan ayırmaya odaklanmıştı.Bununla birlikte yapılan bir dizi değişiklik kullanıcılar tarafından “kullanışsız” bulundu.

 

 

800.000’DEN FAZLA İMZA TOPLANDI!

Hatta bazı kullanıcılar bu durumu biraz daha ileri götürdü ve bir imza kampanyası başlattı. Bu imza kampanyası kısa sürede 800 binden fazla imza topladı. Kullanıcılar bu kampanyada son güncellemenin geri çekilmesini istiyordu.

 

“TASARIM DÜZELENE KADAR SİLİYORUM!”

Sosyal medyada birçok kullanıcı severek kullandıkları, en sevdikleri platform olan Snacphat’in yenilenen yüzünü kullanmayı reddettiklerini ve hatta bazıları daha da ileri giderek, eski haline dönene kadar sileceklerini bile söyledi.

Snapchat ise muhtemelen bu çağrılara kulak asacaktır. Ve bununla beraber gerekli düzenlemeleri yapacaktır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap