1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Sanal (Yalan) Alem

Sanal (Yalan) Alem

Sanal (Yalan) Alem
1

Bir çoğumuz sanal alemin içine tıkanıp kalmış durumdayız. Bizi sosyalleştirdiğini düşündüğümüz bu ortamın; bunun aksine daha içine kapalı, sohbetten, diyalogdan uzak bazı kültür ve geleneklerimizden her geçen gün koparak uzaklaştığımızın, asosyal bir topluma doğru dönüştüğümüzün  farkında bile olmadan, kölesi durumuna gelmeye devam ediyoruz.

Her şeyden haberdar olduğumuzu düşünerek oturup seyir ediyoruz. Giyinecek durumumuz olmayan marka giysileri giyenleri, maddi durumumuzun el vermediği restaurantlarda yemek yiyenleri, hayalini kurduğumuz arabalara binenleri, her hafta başka bir lüks otelden tatil paylaşımı yapanları takip ediyoruz.

Sanal gerçeklik sandığımız koca koca yalanları izliyoruz. Mutlu olmadığı halde mutlu gibi görünüp fotoğraf atanları ,beğenmediği bir durumu toplumun çoğu olumlu gördüğü için en sevdiğim paylaşımı yapanları, emanet aldığı lüks aracın içinden sıkıldım paylaşımı yapanları sık sık görüyoruz hatta ve hatta 2 defa görüştüğü kişiyi en iyi dostum paylaşımı yapanları takip ediyoruz. Bir görselle sevinip biraz sonra bir görselle üzülür durumda paranoyak bir hal aldığımızın; kıskançlığın ,hasetliğin hat safhaya çıktığının farkına bile varmadan takip ediyoruz yalan alemi. He pardon sanal alemi…

Yorum Yap

Yorum Yap