İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Şampiyon Geri Döndü

Şampiyon Geri Döndü

Şampiyon Geri Döndü

Beşiktaş zorlu ve üzücü olan Avrupa dönüşü kendi evinde Fenerbahçe karşısında aldığı galibiyetle özgüven perçinledi.

Talisca, Pepe, Oğuzhan Özyakup gibi oyuncuların yokluğunda çıkabilecek en ideal kadro sahadaydı. Fakat maç başladıktan sonra formsuzluğunu eleştirdiğim Şenol Güneş, yanlış ile başlayıp doğruyla bitirdi. Nedeni ise ideal kadro yanlış dizilim. 6 numara pozisyonunda oynayan 3 oyuncu var, Talisca’nın pozisyonunda olası bir oyuncu yok.

 

Maça ilk 20 dakika çok kötü başlamasına rağmen, hoca yaşadığı 2-3 aylık formsuzluğunun artık farkına varmış olmalı ki saha içinde oyuncu değiştirmeden yaptığı değişikler ilk devrenin skor olarak olmasa da oyun olarak Beşiktaş’a dönmesini sağladı.

Dün gece alınan galibiyetteki yanlıştan dönmek Şenol Güneş içinde bir uyanma sahnesi olabilir.

Yenilen golden sonra Tosic’i sol beke atıp, Medel’i stopere aldı. Adriano sol açık pozisyonunda oynarken, Babel forvet arkası pozisyonuna geçti . Klasik 4-4-2 dizilimine dönen Beşiktaş baskıyı seviye seviye arttırdı. Fenerbahçe’ye gol şansı vermediler. Zaten yedikleri golde ofsayt!

Derbi alışkanlığı olan ve kolay kolay kaybetmeyen Fenerbahçe, Beşiktaş karşısında ezici bir futbolla kaybetti.
Galatasaray maçındaki o farklı galibiyetten sonra bu maçta da gördük ki Avrupa’da yaşadığın mağlubiyetler aslında bu seviyelerde daha çok güçlenmene sebep olabiliyormuş.

 

Yorum Yap

Yorum Yap