1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Sadece 18 Ay Çalışıp 15 Sene Maaş Alan Memur

Sadece 18 Ay Çalışıp 15 Sene Maaş Alan Memur

Sadece 18 Ay Çalışıp 15 Sene Maaş Alan Memur

İspanya’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Psikiyatri Hastanesinde çalışan bir memur, 15 yıllık meslek hayatı boyunda yanlızca 18 ay çalıştığı ortaya çıktı. Geri kalan sürelerde kişi ya izinli ya da raporlu.

 

İspanya’da bir yerel gazetede yer alan habere göre, Alicante şehrinde bir hastanede çalışan memur, 2001 ve 2016 yılları arasında 15 yıllık süre içerisinde sadece 18 ay çalıştığı ve aynı zamanda sürekli maaş aldığı saptandı.

Çalıştığı süre boyunca yasal izinlerinin ardından sürekli rapor alan adamın, 7 tane 1 yıllık, 3 tane de 1,5 yıllık olmak üzere toplam 4.553 gün rapor kullandı. Ayrıca bu raporlara da izinler eklenince memur adam yanlızca 18 ay çalışmış oldu.

 

Olay ile ilgili araştırmalar yapan Alejandro Moral isimli bir yetkili, olayın hiç etik olmamasına rağmen, memurun yaptığı her şeyin yasal olduğunu ve bu yüzden maaşını da aldığını belirtiyor. 15 Sene süre içerisinde 18 ay çalışan memur hakkında gerekli soruşturmaların başlatıldığıda açıklandı.

[affiliate_news id=”9547″]

Çalışmadığı süre boyunca da 1500 avro maaşını almayı sürdüren adam hakkında açılan davalarda ise Ulusal Sosyal Güvenlik Kurumunun rapor bittikten sonra kendisine işe geri dönmesinin gerektiğini belirtmediğini kanıtlayarak davaları kazanmayı başardı.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap